DOP11B-10 SEW EURODRIVE Membrane Keypad Repair kit

| categories | SEW EURODRIVE |
|---|---|
| Model | 18220266 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | SEW EURODRIVE Repair Kit |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:21:11 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | DOP11B-15 18220274 |
| Rated value (DC): | 24 V |
| Function keys: | 6 input |
| Series Interfaces: | RS232 & RS422/RS485 |
| Flash EEPROM: | 500 Kbytes |
| Product Line: | SEW EURODRIVE Series |
| Types: | Operator Panel Keypad |
| Storage Temperature: | -20 ° to +70 °C |
| Operating Temperature: | -10 ° to +60 °C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 18220266 | Description | Inventory status |
| DOP11B-10 | DOP11B-10 SEW EURODRIVE Membrane Keypad Repair Part | In Stock |
| DOP11B-15 | DOP11B-15 SEW EURODRIVE Operator Panel Keypad Repair | Available Now |
| DOP11B-20 | DOP11B-20 SEW EURODRIVE Keyboard Membrane Repair Replacement | In Stock |
| DOP11B-25 | DOP11B-25 SEW EURODRIVE Touch Protective Film Repair | Available Now |
| DOP11B-30 | DOP11B-30 SEW EURODRIVE Touchpad Front Film Repair Kit | In Stock |
| DOP11B-40 | DOP11B-40 SEW EURODRIVE Switch Membrane Replacement | In Stock |
| DOP11B-50 | DOP11B-50 SEW EURODRIVE Film Touch Screen Glass Repair | In Stock |
| DOP11B-60 | DOP11B-60 SEW EURODRIVE Overlay HMI Touch Panel Repair | Available Now |
| DOP11B-M70 | DOP11B-M70 SEW EURODRIVE Touchpad Membrane Keypad Repair | Available Now |
DOP11B-10 SEW EURODRIVE Membrane Keypad Repair kit PDF Download:
FAQ:
Question: What is the SEW EURODRIVE DOP11B-10 18220266 Membrane Keyboard Keypad HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Can you show an Example SEW EURODRIVE DOP11B-10 18220266 Switch Membrane unit designation?
Answer:
Common misspellings:
DO11B-10
DPO11B-10
DOP1B1-10
DOP11B--10
DDOP11B-10
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service