DOP11B-50 SEW EURODRIVE Film Touch Screen Glass Repair

| categories | SEW EURODRIVE |
|---|---|
| Model | 18209726 |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:21:22 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | DOP11B-50 18209726 |
| Graphics Resolution (pixels): | 800 × 609 pixels |
| Series Interfaces: | RS-232, RS-422/RS-485 |
| Voltage Supply: | 24 VDC, 1 A |
| Types: | Touchscreen, Overlay |
| Memory: | 12MB |
| Storage Temperature: | -20 to + 70 °C |
| Operating Temperature: | -10 ° to + 60 °C |
| Product Line: | SEW EURODRIVE Series |
| Display Type: | TFT Color LCD |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 18209726 | Description | Inventory status |
| DOP11B-10 | DOP11B-10 SEW EURODRIVE Membrane Keypad Repair Part | In Stock |
| DOP11B-15 | DOP11B-15 SEW EURODRIVE Operator Panel Keypad Repair | Available Now |
| DOP11B-20 | DOP11B-20 SEW EURODRIVE Keyboard Membrane Repair Replacement | In Stock |
| DOP11B-25 | DOP11B-25 SEW EURODRIVE Touch Protective Film Repair | Available Now |
| DOP11B-30 | DOP11B-30 SEW EURODRIVE Touchpad Front Film Repair Kit | In Stock |
| DOP11B-40 | DOP11B-40 SEW EURODRIVE Switch Membrane Replacement | In Stock |
| DOP11B-50 | DOP11B-50 SEW EURODRIVE Film Touch Screen Glass Repair | In Stock |
| DOP11B-60 | DOP11B-60 SEW EURODRIVE Overlay HMI Touch Panel Repair | Available Now |
| DOP11B-M70 | DOP11B-M70 SEW EURODRIVE Touchpad Membrane Keypad Repair | Available Now |
DOP11B-50 SEW EURODRIVE Film Touch Screen Glass Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to connect basic unit DOP11A-20 to DOP11A-50?
Answer: 1.Ensure correct polarity when connecting the terminal. Incorrect polarity will damage the unit.
Question: What are the technical data and size table of DOP11B-50?
Answer:
Common misspellings:
DOP1B-50
DOP11B-0
ODP11B-50
DOP11-B50
DOOP11B-50
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service