DOP11C-71 SEW EURODRIVE Touch Screen Protective Film

| categories | SEW EURODRIVE |
|---|---|
| Model | 19500726 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | SEW EURODRIVE Touch Digitizer Front Overlay |
| Parts | Touch Screen Panel and Overlay |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:21:33 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | DOP11C-71 19500726 |
| Display Color: | 64 k colors |
| Voltage Supply: | DC 24 V (DC 18 – 32 V) |
| Operating Temperature: | -10 ° to + 50 °C |
| Storage Temperature: | -20 ° to + 60 °C |
| Series Interfaces: | RS232, RS422/RS485 |
| Types: | Touch Screen, Protective Film |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Product Line: | SEW EURODRIVE Series |
| Resdution (pixels): | 800 × 480 pixels |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 19500726 | Description | Inventory status |
| DOP11C-40 | SEW EURODRIVE DOP11C-40 Front Overlay Touch Glass Repair | Available Now |
| DOP11C-42 | SEW EURODRIVE DOP11C-42 Protective Film Touch Panel Replacement | Available Now |
| DOP11C-51 | DOP11C-51 SEW EURODRIVE Touch Digitizer Overlay Repair | In Stock |
| DOP11C-70 | DOP11C-70 SEW EURODRIVE Touch Screen Panel Front Overlay | In Stock |
| DOP11C-71 | DOP11C-71 SEW EURODRIVE Touch Screen Protective Film | Available Now |
| DOP11C-72 | SEW EURODRIVE DOP11C-72 Front Overlay Resistive touch panel | In Stock |
| DOP11C-100 | SEW EURODRIVE DOP11C-100 Protective Film Glass Repair | In Stock |
| DOP11C-101 | SEW EURODRIVE DOP11C-101 HMI Touch Screen Overlay Repair | In Stock |
| DOP11C-102 | SEW EURODRIVE DOP11C-102 Touch Panel Film Replacement | In Stock |
| DOP11C-120 | SEW EURODRIVE DOP11C-120 Overlay Touch Digitizer Monitor Repair Kit | In Stock |
| DOP11C-122 | SEW EURODRIVE DOP11C-122 Touch Screen Glass Film Replacement | Available Now |
| OPT71C-150 | SEW EURODRIVE OPT71C-150 Protective Film Touch Screen Repair Kit | In Stock |
| DOP11C-152 | DOP11C-152 SEW EURODRIVE Front Overlay Resistive touch screen Repair | Available Now |
DOP11C-71 SEW EURODRIVE Touch Screen Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: How to connect the bottom of SEW EURODRIVE HMI DOP11C Series DOP11C-71?
Answer:
Question: What is the dimension sheet of SEW EURODRIVE HMI DOP11C-71?
Answer:
Common misspellings:
DOP1C-71
DOP11C71
ODP11C-71
DO1P1C-71
DOP111C-71
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service