OPT71C-120 SEW EURODRIVE Panel Glass Film Replacement

| categories | SEW EURODRIVE |
|---|---|
| Model | 17974283 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | SEW EURODRIVE Front Overlay Touch Screen repair |
| Parts | Front Overlay, Touch Digitizer Monitor |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:21:50 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | OPT71C-120 17974283 |
| Warranty: | 365 Days |
| Storage Temperature: | -20 ° to + 70 °C |
| Operating Temperature: | -10 ° to + 60 °C |
| Screen Color: | 65K Colors |
| Types: | Touch Screen Glass, Overlay |
| Product Line: | SEW EURODRIVE Series |
| Size: | 12.1 inches |
| Display Resolution: | 1280 × 800 pixels |
| Series Interfaces: | DVI, USB for touch functionality |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 17974283 | Description | Inventory status |
| DOP11A-10 | DOP11A-10 SEW EURODRIVE Membrane Keyboard Repair | In Stock |
| DOP11A-20 | DOP11A-20 SEW EURODRIVE Membrane Switch Repair | Available Now |
| DOP11A-30 | DOP11A-30 SEW EURODRIVE Touch Screen Panel Repair part | In Stock |
| DOP11A-40 | DOP11A-40 SEW EURODRIVE Operator Panel Keypad Repair | Available Now |
| DOP11A-50 | DOP11A-50 SEW EURODRIVE HMI Touch Screen Repair | In Stock |
| OPT71C-120 | OPT71C-120 SEW EURODRIVE Panel Glass Protective Film Replacement | In Stock |
| OPT71C-150 | SEW EURODRIVE OPT71C-150 Protective Film Touch Screen Repair | In Stock |
OPT71C-120 SEW EURODRIVE Panel Glass Film Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: What is the SEW EURODRIVE HMI OPT71C-120 17974283 Resistive touch panel Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the size of SEW EURODRIVE HMI OPT71C-120 17974283 Touch Screen Panel Front Overlay?
Answer: The OPT71C-120 Touchscreen Glass Protective Film is 12.1 inches.
Question: What is the functions of the Ethernet interface of the SEW EURODRIVE HMI OPT71C-120 17974283 HMI Touch Screen Protective Film Operator Panel?
Answer:
Common misspellings:
OPT1C-120
OPT71-120
POT71C-120
OPT71-C120
OPT711C-120
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service