KEBA KeTop C70 ENGEL Handheld Terminal Keypad Membrane Touch Digitizer

| categories | KEBA |
|---|---|
| Model | KEBA KeTop C70 ENGEL Handheld Terminal |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | KEBA KeTop Series |
| Supply | Plastic Housing, LCD Display |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:22:37 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | KEBA |
| Part No.: | KEBA KeTop C70 ENGEL |
| Product Line: | KEBA KeTop |
| Resolution: | 1024 x 600 pixel |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 7" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| KEBA KeTop C70 ENGEL Handheld Terminal | Description | Inventory status |
| KEBA KeTop C70 ENGEL Handheld Terminal | KEBA Touch Screen Terminal Keypad LCD Display Screen HMI Case | In Stock |
| KEBA KeTop T70 C70 070 Handheld Terminal | KEBA Touch Panel Membrane Keyboard LCD Display Panel Plastic Case | Available Now |
| KEBA T70-M0G-BK0-LE KeTop | KEBA Touchscreen Membrane Keypad LCD Display Plastic Cover Body | In Stock |
| KEBA KeTop 070-bra-A0a-F 109072 | KEBA Touch Screen Glass Membrane Switch LCD Screen Housing | Available Now |
| KEBA KeTop T70-qqu-Aa0-LK 90908 02 AT-4041 Linz | KEBA Touch Screen Panel Membrane Keyboard Keypad LCD Screen Plastic Shell | In Stock |
| KEBA KeTop T70-rqa-AK0-LK AT-4041 Linz | KEBA HMI Touch Glass Membrane Keypad Switch LCD Display Panel Enclosure | In Stock |
| KEBA KeTop T70-Rqa-AN0-W10E | KEBA Touch Digitizer Glass Operator Panel Keypad LCD Display Outer Casing | In Stock |
| Keba keTop T70-m00-Aa0-Le | Keba HMI Panel Glass Operator Keyboard LCD Display Screen Outer Covering | Available Now |
KEBA KeTop C70 ENGEL Handheld Terminal Keypad Membrane Touch Digitizer PDF Download:
FAQ:
Question: What is the price of the KEBA KeTop C70 ENGEL Handheld Terminal Touch Screen and Keypad Membrane HMI parts?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to remove the KEBA KeTop C70 ENGEL Handheld Terminal operating panel?
Answer: 1) Disable the power supply.
Common misspellings:
KEBA
KeTop
70
ENGEL
C0
7C0
C7o
C770
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service