Lauer EPC PM 1500tc Touch Glass Protective Film Repair

| categories | Lauer |
|---|---|
| Brand | LAUER |
| Model | EPC PM 1500tc |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Lauer Embedded-PC Series |
| Supply | Magellan PM Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:25:30 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90 % RH |
| Display Resolution: | 1024 x 768 Pixels |
| Part Number : | EPC PM 1500tc |
| Product Line: | Embedded-PC |
| Touch Size: | 15" |
| Brand: | Lauer |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EPC PM 1500tc | Description | Inventory status |
| EPC GX 640tc | LAUER Embedded-PC Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| EPC GX 840tc | Lauer Embedded-PC Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EPC GX 1000tc | Lauer Embedded-PC Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EPC GX 1200tc | LAUER Embedded-PC HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| EPC GX 1500tc | LAUER Embedded-PC Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EPC LX 1500tc | Lauer Embedded-PC Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| EPC PM 1200tc | Lauer Embedded-PC Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EPC PM 1500ktc | LAUER Embedded-PC Series Membrane Keyboard Keypad Touchscreen Repair | In Stock |
| EPC PM 1500tc | LAUER Embedded-PC Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EPC PM 1700tc | Lauer Embedded-PC Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EPC PM 2100tc | Lauer Embedded-PC Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
Lauer EPC PM 1500tc Touch Glass Protective Film Repair PDF Download:
Common misspellings:
EPC
PM
150tc
PC
1500tc
150t0c
I500tc
EPCC
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service