VT2-5T VT2-5TB Keyence Touch Panel Protective Film

| categories | Keyence |
|---|---|
| Brand | KEYENCE |
| Model | VT2-5T VT2-5TB |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Keyence VT2 Front Overlay MMI Touch Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 03:26:31 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Keyence |
| Product Line: | Keyence VT2 Series |
| Touch Type: | Resistive |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Rated Voltage: | 5 VDC±5% |
| Display Element: | TFT Color LCD |
| Display Size: | 5" |
| Part Number : | VT2-5T VT2-5TB |
| Storage Temp.: | −10 ... +60 °C |
| Transport Temp.: | −20 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VT2-5T VT2-5TB | Description | Inventory status |
| VT2-5M/VT2-5MW/VT2-5MB | Keyence VT2 Series Protective Film Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| VT2-5S/VT2-5SB | Keyence VT2 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| VT2-5T/VT2-5TB | Keyence VT2 Series HMI Touch Glass Protective Film Repair | In Stock |
| VT2-7S/VT2-7SB | Keyence VT2 Series Touch Digitizer Glass Front Overlay Replacement | Available Now |
| VT2-8T/VT2-8TB | Keyence VT2 Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| VT2-10F/VT2-10FB | Keyence VT2 Series HMI Protective Film Touch Membrane Replacement | In Stock |
| VT2-10S/VT2-10SB | Keyence VT2 Series Front Overlay Touch Glass Replacement Repair | In Stock |
| VT2-10T/VT2-10TB | Keyence VT2 Series Touch Screen Monitor Protective Film | Available Now |
| VT2-12F/VT2-12FB | Keyence VT2 Series Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | Available Now |
VT2-5T VT2-5TB Keyence Touch Panel Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the VT2-5T VT2-5TB Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
VT2-5T
VT2-5B
T2-5T
VT2-5TB
VT-25TB
VT2-5T8
VT22-5T
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service