M2I H TOP Series HTOP05TQ-SD-W Panel Glass Overlay

| categories | M2I |
|---|---|
| Model | M2I HTOP05TQ-SD-W |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | M2I H TOP Series |
| Supply | HTOP05TQ-SD-W Protective Film HMI Panel Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:28:15 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Display Color: | 65536 Color |
| Brand: | M2I |
| Display Type: | TFT color |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Operation Temperature: | 0°C ~ +50°C |
| Storage Temperature: | -10°C ~ +60°C |
| Product Line: | M2I H TOP |
| Display Area: | 115.2 x 86.44 mm |
| Part Number : | HTOP05TQ-SD-W |
| Ambient Humidity: | 85% RH or less |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| M2I HTOP05TQ-SD-W | Description | Inventory status |
| HTOP05TQ-SD | M2I H Top Series Touch Screen Film Front Overlay Replacement | In Stock |
| HTOP05TQ-SD2 | M2I H Top Series Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| HTOP05TQ-SD-W | M2I H Top Series Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| HTOP05TV-SD | M2I H Top Series HMI Touch Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HTOP05TV-SD2 | M2I H Top Series Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HTOP05TV-SD-W | M2I H Top Series Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| TOPRE0700WD | M2I TOPRE Series Touch Membrane Protective Film Replacement | In Stock |
| TOPRW0500WD | M2I TOPRW Series Touch Digitizer Front Overlay Replacement | Available Now |
| TOPRW0700WD | M2I TOPRW Series Front Overlay MMI Panel Screen Repair | In Stock |
| TOPRW1000WD | M2I TOPRW Series Protective Film Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
M2I H TOP Series HTOP05TQ-SD-W Panel Glass Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the case material of M2I HTOP05TQ-SD-W Front Overlay Touch Panel Terminal?
Answer: The case material is PC(Flameless).
Question: What is the cooling system of H TOP Series HTOP05TQ-SD-W Touch Membrane Protective Film Machine?
Answer: The cooling system of HTOP05TQ-SD-W is natural air circulation.
Question: What is M2I H TOP Series HTOP05TQ-SD-W Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
TOP05TQ-SD-W
HTOP5TQ-SD-W
HTOP05TQ-SDW
HTOP055TQ-SD-W
HTOP05TQ-S-DW
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service