M2I XTOP Products Normal/EX TOPRX1500XD Touch Overlay

| categories | M2I |
|---|---|
| Model | M2I TOPRX1500XD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | M2I XTOP Products Normal/EX Model |
| Supply | TOPRX1500XD Touch Panel Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:29:30 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Display Type: | TFT color |
| Operation Temperature: | 0°C ~ +50°C |
| Display Color: | 65536 Color |
| Touch Type: | Analog Resistive Film |
| Ambient Humidity: | 85% RH or less |
| Part Number : | TOPRX1500XD |
| Status LED: | Built-in |
| Warranty: | 365 Days |
| Storage Temperature: | -10°C ~ +60°C |
| Operating Humidity: | 0°C ~ +90°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| M2I TOPRX1500XD | Description | Inventory status |
| TOPRX0500VD | M2I HMI Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| TOPRX0800SD | M2I HMI Protective Film Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| TOPRX0800VD | M2I HMI Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| TOPRX1000SD | M2I HMI Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| TOPRX1000SD-Ex | M2I HMI Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| TOPRX1000VD | M2I HMI Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| TOPRX1000VD-Ex | M2I HMI Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| TOPRX1200SD | M2I HMI Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| TOPRX1200SD-Ex | M2I HMI Front Overlay Touch Digitizer Glass Replacement | In Stock |
| TOPRX1200XD | M2I HMI Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| TOPRX1200XD-Ex | M2I HMI Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| TOPRX1500XD-Ex | M2I HMI Touch Screen Display Protective Film Replacement | In Stock |
M2I XTOP Products Normal/EX TOPRX1500XD Touch Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What are the environment specifications of M2I XTOP Products Normal/EX Model TOPRX1500XD Front Overlay Touch Screen Display?
Answer:
Question: What are the front part names and specifications of TOPRX1500XD?
Answer: The front part names and specific cation of M2I XTOP Products Normal/EX Model TOPRX1500XD are TFT 16M Color LCD, Analog Touch Panel and Front Cover Sheet for Damp Proof and Dust Proof.
Question: What is the memory specifications of TOPRX1500XD?
Answer:
Common misspellings:
OPRX1500XD
TOPR1500XD
TOPRX1500X
TOPRX15000XD
TOPRX5100XD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service