M2I X TOP Series XTOP05TQ-FD Protective Film Touchglass

| categories | M2I |
|---|---|
| Model | M2I XTOP05TQ-FD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | M2I X TOP Series |
| Supply | XTOP05TQ-FD Touch Membrane Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:29:46 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Status LED: | Built-in |
| Operation Temperature: | 0°C ~ +50°C |
| Brand: | M2I |
| Touch Type: | Analog Resistive Film |
| Ambient Humidity: | 85% RH or less |
| Part Number : | XTOP05TQ-FD |
| Screen Size: | 5.7'' |
| Warranty: | 365 Days |
| Storage Temperature: | -10°C ~ +60°C |
| Operating Humidity: | 0°C ~ +90°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| M2I XTOP05TQ-FD | Description | Inventory status |
| XTOP05MQ-SD | M2I X Top Series Touch Screen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| XTOP05TQ-SD | M2I X Top Series Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| XTOP08TS-SD | M2I X Top Series HMI Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| XTOP08TV-SD | M2I X Top Series Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| XTOP10TS-SA | M2I X Top Series Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| XTOP10TS-SD | M2I X Top Series Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| XTOP10TV-SA | M2I X Top Series Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| XTOP10TV-SD | M2I X Top Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Replacement | In Stock |
| XTOP12TS-LA | M2I X Top Series Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| XTOP12TS-SA | M2I X Top Series Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| XTOP12TS-SD | M2I X Top Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| XTOP12TS-SD-EX | M2I X Top Series Touch Screen Display Protective Film Replacement | In Stock |
| XTOP15TX-SA | M2I X Top Series HMI Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| XTOP15TX-SD | M2I X Top Series Protective Film Touch Screen Tablet Replacement | In Stock |
M2I X TOP Series XTOP05TQ-FD Protective Film Touchglass PDF Download:
FAQ:
Question: What are the environment specifications of M2I X TOP Series XTOP05TQ-FD Front Overlay Touch Screen Display?
Answer:
Question: What are the front part names and specifications of XTOP05TQ-FD?
Answer: The front part names and specific cation of M2I X TOP Series XTOP05TQ-FD are TFT 16M Color LCD, Analog Touch Panel and Front Cover Sheet for Damp Proof and Dust Proof.
Question: What is the memory specifications of XTOP05TQ-FD?
Answer:
Common misspellings:
TOP05TQ-FD
XTOP055TQ-FD
XTPO05TQ-FD
XTOP05T-QFD
XTOP05TQ-DF
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service