Unitronics V120-22-RA22 V120-22-T1 Membrane Switch Keypad

| categories | Unitronics |
|---|---|
| Model | Unitronics V120-22-RA22 V120-22-T1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Unitronics Vision120™ |
| Supply parts | V120-22-RA22 V120-22-T1 Operator Panel Keypad |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 03:33:01 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | V120-22-RA22 V120-22-T1 |
| Product Line: | Unitronics Vision120™ |
| Display Resolution: | 128 x 64 pixels |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Input Freq.: | 10kHz max. |
| Minimum Pulse: | 40μs |
| Supply Supply: | 12VDC or 24VDC |
| Storage Temp.: | -20℃~+60℃ |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Operation Temp.: | 0 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| Unitronics V120-22-RA22 V120-22-T1 | Description | Inventory status |
| V120-22-R1 | Unitronics Vision120™ Terminal Keypad Replacement | In Stock |
| V120-22-R2C | Unitronics HMI Vision120™ Membrane Keyboard Repair | Available Now |
| V120-22-R6C | Unitronics Vision120™ Membrane Keypad Replacement | In Stock |
| V120-22-R34 | Unitronics Vision120™ HMI Membrane Switch Repair | Available Now |
| V120-22-RA22 | Unitronics Vision120™ Membrane Keyboard Keypad Repair | In Stock |
| V120-22-T1 | Unitronics Vision120™ Membrane Keypad Switch Replacement | In Stock |
| V120-22-T2C | HMI Unitronics Vision120™ Operator Panel Keypad Repair | In Stock |
| V120-22-T38 | Unitronics HMI Vision120™ Operator Keyboard Repair | Available Now |
| V120-22-UA2 | Unitronics Vision120™ HMI Keyboard Membrane Repair | Available Now |
| V120-22-UN2 | Vision120™ Keypad Membrane Repair Replacement | In Stock |
Unitronics V120-22-RA22 V120-22-T1 Membrane Switch Keypad PDF Download:
FAQ:
Question: How to install a new V120-22-RA22 V120-22-T1 Operator Panel Keypad on Unitronics HMI?
Answer: Firstly, turn off the power of the HMI, then open the HMI casing, remove the original V120-22-RA22 V120-22-T1 keyboard Membrane, and install the new V120-22-RA22 V120-22-T1 Terminal keypad. Finally, reassemble the casing and power on the HMI.
Question: How to perform firmware upgrade on Unitronics HMI?
Answer: You can download the latest firmware upgrade program from the Unitronics official website and follow the official guide for the operation.
Question: How to calibrate the touchscreen of Unitronics HMI?
Answer: You can calibrate the touchscreen by entering the settings menu of the HMI and selecting the calibration option.
Common misspellings:
V120-22-RA22
V120-2-T1
V120-22-A22
V120-22-T1
1V20-22-T1
V12o-22-T1
V120--22-RA22
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service