ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 Operator Keyboard Repair

| categories | Other |
|---|---|
| Model | ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 Keyboard Membrane |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:39:34 |
Shipping
Specifications:
| Power: | 5V/12V/24V |
| Contrast Ratio: | 500:1 to 1000:1 |
| Operating Temperature: | -20°C to 70°C |
| Product Line: | Other |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Brand: | VICPAS |
| Storage Temperature: | -40°C to 85°C |
| Humidity Resistance: | 10% - 90% Non-Condensing |
| Brightness: | 250 - 400 cd/m² |
| Lifetime: | Over 1 million touches |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 | Description | Inventory status |
| YKHMI-S500A-V3.0 MC-24MR-4MT-500FX | YKHMI-S500A-V3.0 MC-24MR-4MT-500FX Touch Screen Repair | In Stock |
| 6GK1415-2BA10 6GK1 415-2BA10 | 6GK1415-2BA10 6GK1 415-2BA10 Membrane Keyboard Repair | Available Now |
| 6GK1415-2BA20 6GK1 415-2BA20 | 6GK1415-2BA20 6GK1 415-2BA20 Membrane Keypad | In Stock |
| Fatek C3102S C3102SE C3102SF P2102SKF P2101SA AS-4519A | Fatek C3102S C3102SE C3102SF P2102SKF P2101SA AS-4519A Touch Panel Front Overlay | Available Now |
| Carrier Comfort Network CVC CES0130045 / CEPL130286-01 | Carrier Comfort Network CVC CES0130045 / CEPL130286-01 Membrane Keyboard Keypad Repair | In Stock |
| CARRIER COMFORT NETWORK CEPL130445-02 MODULE | CARRIER COMFORT NETWORK CEPL130445-02 MODULE Membrane Keypad Switch Replacement | In Stock |
| Carrier ICVC PIC Comfort network Display Controller CEPL130445-03-R | Carrier ICVC PIC Comfort network Display Controller CEPL130445-03-R Operator Panel Keypad | In Stock |
| ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 | ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 Operator Keyboard Repair | Available Now |
| Daikin McQuay MicroTech MC280 | Daikin McQuay MicroTech MC280 HMI Keyboard Membrane | Available Now |
| NACHI - AXTPFDOT-EC10 AXTP-FDOT-EC10 | NACHI - AXTPFDOT-EC10 AXTP-FDOT-EC10 Touchscreen Repair | In Stock |
| KDT-5462 KDT5462 | KDTouch KDT-5462 KDT5462 Touch Membrane Replacement | In Stock |
| Terex Demag MPC5 T09.00663.03 | Terex Demag MPC5 T09.00663.03 Terminal Keypad Touch Glass | Available Now |
| YORK YK-371-04178-350 | YORK YK-371-04178-350 Membrane Keyboard Repair | In Stock |
| YORK EN-209819 MTC-40200 P-40200X REV A KEYPAD CONTROLLER | YORK EN-209819 MTC-40200 P-40200X REV A KEYPAD CONTROLLER Membrane Keypad Repair | Available Now |
FAQ:
Question: Will replacing ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 Membrane Switches affect my device settings
Answer: No, replacing components such as touch screens or ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 Membrane Keyboard Keypads does not affect software or stored data.
Question: How can I request a quotation quickly?
Answer: Send us the part number, machine model, or a photo—we will reply with pricing and availability shortly.
Question: Do you test the parts before shipping?
Answer: Yes, all parts undergo functional checks to ensure they work properly.
Question: What should I prepare before replacing a ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 Membrane Keypad Switch?
Answer: Power off the ELGO P4011-003-024-1X-XX-R11 1 Operator Panel Keypad machine completely and disconnect all cables for safety.
Common misspellings:
ELGO
P4011-003-024-1X-XX-R1
1
P4011-003-024-1X-XX-11
P4011-003-024-X1-XX-R11
P4011-003-o24-1X-XX-R11
P44011-003-024-1X-XX-R11
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service