Brand New C240128-47A LCD Display Screen Replacement

| categories | LCD Display |
|---|---|
| Model | C240128-47A |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | C240128-47A LCD Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-06 18:36:59 |
Shipping
Specifications:
| Interface Type: | TTL / LVDS / RGB / MIPI |
| Brightness: | ≥250 cd/m2 (Typ.) |
| Contrast Ratio: | Typically ≥ 500:1 |
| Product Line: | LCD Display Panel |
| Warranty: | 6 Months Warranty |
| Brand: | VICPAS |
| Viewing Angle: | ≥ 60° (H) / 50° (V) |
| Operating Temp.: | -20°C to +70°C |
| Storage Temp.: | -30°C to +80°C |
| Touch Type: | Resistive / Capacitive |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| C240128-47A | Description | Inventory status |
| C240128-47A | C240128-47A LCD Screen Replacement Repair | In Stock |
| YL204-A7 SY4SYH42SX-R10 | YL204-A7 SY4SYH42SX-R10 LCD Display Panel Replacement Repair | Available Now |
| A0695-APO | A0695-APO LCD Display Replacement | In Stock |
| AA121SP06 | Mitsubishi AA121SP06 LCD Display Screen Repair | Available Now |
| WG160128B-YGH-TZ | WG160128B-YGH-TZ LCD Display Panel Replacement | In Stock |
| Hantronix HDA570S-FR | Hantronix HDA570S-FR LCD Screen Replacement | In Stock |
| CMC-TG2N0021DTCW-W-E | CMC-TG2N0021DTCW-W-E Sharp LCD Display Panel Replacement | In Stock |
| UMSH-8377MD-1T | UMSH-8377MD-1T LCD Screen Touch Screen Replacement | Available Now |
| LM1190SYL 97-02343 | LM1190SYL 97-02343 LCD Display Screen Repair | Available Now |
| LQ150X1LX9C | LQ150X1LX9C LCD Display Replacement | In Stock |
| VGG804806-LA | VGG804806-LA Touch Digitizer LCD Display Screen Repair | In Stock |
| AM1024600LTMQWT05H-A S630 | AM1024600LTMQWT05H-A S630 LCD Screen Replacement Repair | Available Now |
| PC4004B-P1 | PC4004B-P1 LCD Display Replacement Repair | In Stock |
| G070Y2-T02 | G070Y2-T02 LCD Display Panel Replacement | Available Now |
FAQ:
Question: What's the warranty period?
Answer: All C240128-47A LCD Display Screens come with a 6-month warranty from the date of delivery.
Question: Can I use this C240128-47A LCD Display in outdoor environments?
Answer: The C240128-47A LCD Screen itself is designed for indoor industrial use. If used outdoors, it requires proper housing.
Question: How can I pay for my order?
Answer: We accept T/T bank transfer, PayPal, and credit cards. All orders are prepaid 100%.
Question: What is the minimum order quantity?
Answer: We support small quantity orders—starting from 1 piece.
Common misspellings:
C240128-7A
C24012-47A
C241028-47A
C24o128-47A
C240128-447A
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service