SIMATIC Siemens C7-623 0005-4050-340 Membrane Keyboard

| categories | Simatic C7-613~C7-636 Series |
|---|---|
| Brand | SIEMENS |
| Model | 0005-4050-340 |
| Warranty | 6 Months |
| Product Line | Siemens C7 series |
| Width | 233.5 mm |
| Height | 160.5 mm |
| Supply | Siemens C7-623 membrane keyboard |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-30 20:23:31 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | 0005-4050-340 |
| Firmware version: | V2.0.12 |
| Programming: | STEP 7 V5.2 + SP1 |
| Warranty: | 6-Months Warranty |
| Product Line: | Siemens c7-623 |
| Rated value (DC): | 24 V |
| Number of digital outputs: | 16 |
| Design as touch screen: | No |
| Keyboard fonts: | US English |
| Number of analog outputs: | 2 |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 0005-4050-340 | Description | Inventory status |
| 6ES7623-1AE00-0AE3 | SIMATIC C7-623 | In Stock |
| 6ES7623-1AE01-0AE3 | SIMATIC C7-623 | In Stock |
| 6ES7623-1CE01-0AE3 | SIMATIC C7-623 | Available Now |
| 6ES7623-1DE01-0AE3 | SIMATIC C7-623 | In Stock |
| 6ES7623-1CE00-0AE3 | SIMATIC C7-623 | Available Now |
| 6ES7623-1SB01-0AC0 | SIMATIC C7-623 GEA | In Stock |
| 0005-4050-340 | SIMATIC C7-623 GEA | Available Now |
SIMATIC Siemens C7-623 0005-4050-340 Membrane Keyboard PDF Download:
FAQ:
Question: which software for Siemens C7-623 programing?
Answer: You can create your own application for Windows 95with the C7-623, the STEP 7 or STEP 7-Mini *) programming software and the ProTool or ProTool/Lite **)configuring software
Question: What is the 0005-4050-340 Siemens C7-623 membrane switch price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the dimension of 0005-4050-340 Siemens c7 623 membrane switch??
Answer: It is 233.5 millimeter long and 160.5 millimeters wide.
Common misspellings:
0005-400-340
005-4050-340
0050-4050-340
0005-4050-34O
0005-4050--340
00050-4050-340
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service