PP846A 3BSE042238R2 10.4'' Membrane Keypad Repair

| categories | Panel 800 Series |
|---|---|
| Model | PP846A 3BSE042238R2 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panel 800 |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:15:33 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | PP846A 3BSE042238R2 |
| Warranty: | 365 Days |
| relative humidity: | 5 - 85 % non-condensed |
| Active Area Of Display: | 211.2 x 158.4 mm |
| NEMA: | 4x indoor use only |
| Part Type: | New |
| Display Type: | TFT-LCD |
| Backlight: | CCFL |
| Storage Temperature: | -20 … +70 °C |
| Operating Temperature: | 0 … +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PP846A 3BSE042238R2 | Description | Inventory status |
| PP815A 3BSE042239R1 | Panel 800 PP815A Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PP815A 3BSE042239R2 | Panel 800 Series PP815A Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PP820A 3BSE042243R1 | Panel 800 Series PP820A Membrane Keyboard Keypad Repair | Available Now |
| PP820A 3BSE042243R2 | Panel 800 PP820A HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| PP825A 3BSE042240R1 | Panel 800 Series PP825A Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PP826 3BSE042244R1 | Panel 800 Series PP826 Membrane Keypad Switch Replacement | In Stock |
| PP826A 3BSE042244R3 | Panel 800 Series PP826A HMI Operator Panel Keypad | Available Now |
| PP835 3BSE042234R1 | Panel 800 Series PP835 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PP835A 3BSE042234R2 | Panel 800 Series PP835A HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| PP836 3BSE042237R1 | Panel 800 Series PP836 Operator Keyboard Replacement Repair | In Stock |
| PP836A 3BSE042237R2 | Panel 800 Series PP836A Switch Membrane Repair Replacement | In Stock |
PP846A 3BSE042238R2 10.4'' Membrane Keypad Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to ground the PP846A 3BSE042238R2 operator panel?
Answer:
Question: How to install an internal Compact Flash card in the operator
Answer:
Common misspellings:
PP46A
3BSE042238R2PP846A
3BSE02238R2PP864A
3BSE042328R2PP846A
3BBSE042238R2
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service