IndraControl VCP11.2EBN-003-PB-NN-PW Protective Film Touch Screen

| categories | IndraControl VCP |
|---|---|
| Brand | BOSCH REXROTH |
| Model | VCP11.2EBN-003-PB-NN-PW |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | IndraControl VCP11 MMI Touch Screen Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 00:59:54 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Bosch Rexroth |
| Input Voltage: | 10.8 to 30.0 VDC |
| Product Line: | IndraControl VCP11 |
| Touchscreen: | Analog Resistive |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Display Element: | FSTN |
| Display Size: | 3.8" |
| Front Panel: | 96 mm x 130 mm x 5 mm |
| Panel Cut-Out (H x W): | 88 mm x 122 mm |
| Power: | Less than 24W |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VCP11.2EBN-003-PB-NN-PW | Description | Inventory status |
| VCP08.2DTN-003-NN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP08 Terminal Keypad LCD Screen Replacement | In Stock |
| VCP08.2DTN-003-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP08 Membrane Keyboard LCD Display Screen | Available Now |
| VCP08.2DTN-003-SR-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP08 Membrane Keypad LCD Display Panel | In Stock |
| VCP11.2DWN-003-NN-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP11 Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| VCP11.2DWN-003-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP11 Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| VCP11.2DWN-003-SR-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP11 Touch Membrane Repair | In Stock |
| VCP11.2EBN-003-NN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP11 HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| VCP11.2EBN-003-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP11 Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| VCP11.2ECN-003-NN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP11 Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| VCP11.2ECN-003-PB-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP11 HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| VCP11.2ECN-004-NN-WN-PW | Rexroth IndraControl VCP11 Touch Digitizer Replacement Repair | In Stock |
| VCP11.2EDN-003-NN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP11 MMI Touch Membrane Replacement | In Stock |
| VCP11.2EDN-003-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP11 HMI Touch Screen Replacement Repair | Available Now |
IndraControl VCP11.2EBN-003-PB-NN-PW Protective Film Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: What is the VCP11.2EBN-003-PB-NN-PW Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Do you have products in stock?
Answer: We typically maintain stock of regular products to ensure timely delivery. If you require a large quantity of products or have special requirements, it is advisable to contact us in advance to confirm stock availability.
Question: Do your products meet quality standards?
Answer: Yes, our products strictly adhere to quality standards and undergo comprehensive quality control checks to ensure performance and reliability.
Question: Do you offer bulk purchase discounts?
Answer: Yes, we offer bulk purchase discounts. You can inquire with our sales team for specific discount policies.
Common misspellings:
VCP11.2EBN-003-PB-NN-W
VCP11.2EB-003-PB-NN-PW
VC1P1.2EBN-003-PB-NN-PW
VCP11.ZEBN-003-PB-NN-PW
VCP11.2EBN-0003-PB-NN-PW
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service