VDP16.3AKN-D1-NN-NN

| categories | IndraControl VDP |
|---|---|
| Brand | BOSCH REXROTH |
| Model | VDP16.3AKN-D1-NN-NN |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | IndraControl VDP16 MMI Touch Screen Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:01:31 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Bosch Rexroth |
| Input Voltage: | 10.8 to 30.0 VDC |
| Product Line: | IndraControl VDP16 |
| Touchscreen: | Analog Resistive |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Design of Display: | TFT |
| Display Size: | 12" |
| Control elements: | Touch screen |
| Power Consumption: | 19,2 W |
| Power: | Less than 24W |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VDP16.3AKN-D1-NN-NN | Description | Inventory status |
| VDP16.3AKN-D1-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP16 Touch Screen Front Overlay | In Stock |
| VDP16.3AKN-D1-NN-NN-01 | Rexroth IndraControl VDP16 Protective Film Touch Panel | Available Now |
| VDP16.3AKN-D2-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP16 Front Overlay Touchscreen | In Stock |
| VDP16.3AWN-D1-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP16 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| VDP16.3AWN-D2-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP16 Touch Screen Panel Front Overlay | In Stock |
| VDP16.3DBN-D1-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP16 Protective Film Touch Membrane | In Stock |
| VDP16.3DBN-D2-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP16 Front Overlay HMI Touch Glass | In Stock |
| VDP80.1FAN-C1-NN-EN R911325756 | Rexroth IndraControl VDP80 Operator Keyboard Replacement | Available Now |
| VDP80.1FBN-C1-NN-EN R911325758 | Rexroth IndraControl VDP80 HMI Keyboard Membrane Repair | Available Now |
| VDP80.1FGN-C1-NN-EN R911172168EN | Rexroth IndraControl VDP80 Keypad Membrane Replacement Repair | In Stock |
| VDP80.1FHN-C1-NN-EN | Rexroth IndraControl VDP80 MMI Switch Membrane Replacement | In Stock |
| VDP80.1FKN-C1-NN-EN R911172321 | Rexroth IndraControl VDP80 HMI Terminal Keypad Replacement | Available Now |
| VDP81.1FKN-C1-NN-EN R912005308 | Rexroth IndraControl VDP81 Membrane Keyboard Replacement | In Stock |
| VDP81.1NJW-C1-NN-EN | Rexroth IndraControl VDP81 HMI Membrane Keypad Repair | Available Now |
| VDP82.1FKN-C1-NN-EN VDP82 R912005309 | Rexroth IndraControl VDP82 Membrane Switch Replacement | In Stock |
VDP16.3AKN-D1-NN-NN PDF Download:
FAQ:
Question: What is the VDP16.3AKN-D1-NN-NN Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Do you have products in stock?
Answer: We typically maintain stock of regular products to ensure timely delivery. If you require a large quantity of products or have special requirements, it is advisable to contact us in advance to confirm stock availability.
Question: Do your products meet quality standards?
Answer: Yes, our products strictly adhere to quality standards and undergo comprehensive quality control checks to ensure performance and reliability.
Question: Do you offer bulk purchase discounts?
Answer: Yes, we offer bulk purchase discounts. You can inquire with our sales team for specific discount policies.
Common misspellings:
VDP16.3AKN-D1-NN-N
VDP16.3AKN-1-NN-NN
VDP163.AKN-D1-NN-NN
VDP16.3AKN-DI-NN-NN
VDP16.3AKN-D1-NNN-NN
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service