EZPC-T15C-E8 EZPC-T15C-E16 EZPC-T15C-E32 Touch Screen Protective Film

| categories | EZPanel PCs Series |
|---|---|
| Model | EZPC-T15C-E8 EZPC-T15C-E16 EZPC-T15C-E32 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZPanel PCs Series |
| Supply | EZPanel PCs Touch Digitizer Glass Front Overlay |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:36:51 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | EZAutomation |
| Brightness/Life: | 300 Nits/50,000 Hrs. at 50° C |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Product Line: | EZPanel PCs |
| Touch Size: | 15" |
| Display View Area: | 12.02”x9.01” (305.28 x 228.96mm) |
| Display Type: | TFT color |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 1024 x 768 Pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZPC-T15C-E8 EZPC-T15C-E16 EZPC-T15C-E32 | Description | Inventory status |
| EZPC-T10C-E | EZPanel PCs Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZPC-T10C-E8 | EZ Automation EZPanel PCs Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZPC-T10C-E16 | EZAutomation EZPanel PCs Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZPC-T10C-E32 | EZPanel PCs HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZPC-T10C-EC | EZAutomation EZPanel PCs Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZPC-T15C-E | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZPC-T15C-E8 | EZ Automation EZPanel PCs Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZPC-T15C-E16 | EZAutomation EZPanel PCs Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZPC-T15C-E32 | EZAutomation EZPanel PCs Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZPC-T15C-EC | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
EZPC-T15C-E8 EZPC-T15C-E16 EZPC-T15C-E32 Touch Screen Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: Why use Unicode Indicator Light vs. Indicator Light object?
Answer: Both Unicode Indicator Light and Indicator Light objects display the status of a bit and produce appropriate display text for it. However the Indicator Light object allows the user to display text in only one custom font for EZ Series panels with pre-set sizes of 6x8, 8x16, 8x32 etc.
Common misspellings:
EZPC-T15C-E8
EZPC-T15C-E16
EZPC-T15C-32
EZPC-T5C-E16
EZPC-T15C-E32
EZPC-T15-CE8
EZPC-T15C-EB
EZPC--T15C-E32
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service