EZAutomation EZ12-T6C-E EZ12-T7C-E EZ12-T8C-E EZ12-T10C-E Panel Glass Protective Film

| categories | EZTouch HMIs Series |
|---|---|
| Model | EZ12-T6C-E EZ12-T7C-E EZ12-T8C-E EZ12-T10C-E |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZTouch HMIs EZ12 Series |
| Supply | EZTouch HMIs Touch Panel Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:37:55 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Agency Approval: | Ul, cUL, CE |
| Humidity: | 10-95% RH, non-condensing |
| Operating Temperature: | 0-55°C (32 - 131°F) |
| Product Line: | EZTouch HMIs EZ12 |
| Touch Size: | 6"-10" |
| Brand: | EZAutomation |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25°C (-13°F) to 65°C (149°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZ12-T6C-E EZ12-T7C-E EZ12-T8C-E EZ12-T10C-E | Description | Inventory status |
| EZ7DT-T7C-E | EZTouch HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | In Stock |
| EZ7DT-T8C-E | EZAutomation EZTouch Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZ7DT-T8C-EH | EZAutomation EZTouch Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZ7DT-T10C-E | EZTouch HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZ7DT-T10C-EH | EZAutomation EZTouch Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZ7DT-T12C-E | EZAutomation EZTouch Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZ7DT-T12C-EH | EZAutomation EZTouch Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZ9-T10C-E | EZAutomation EZTouch Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZ12-T6C-E | EZAutomation EZTouch Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZ12-T7C-E | EZAutomation EZTouch Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZ12-T8C-E | EZ Automation EZTouch Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZ12-T10C-E | EZTouch HMIs Series Touch Panel Protective Film Replacement | Available Now |
EZAutomation EZ12-T6C-E EZ12-T7C-E EZ12-T8C-E EZ12-T10C-E Panel Glass Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
EZ12-T6C-E
EZ12-T7C-E
EZ12-T8-E
EZ12-T10C-E
Z12-T7C-E
EZ12-T8C-E
EZ12-TC6-E
EZ1Z-T7C-E
EZ12--T10C-E
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service