EZ9-T10C-E

| categories | EZTouch HMIs Series |
|---|---|
| Model | EZ9-T10C-E |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZTouch HMIs EZ9 Series |
| Supply | Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:37:58 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | White LED Strips |
| Brand: | EZAutomation |
| Brightness/Life: | 300 nits/50,000 hours @55°C |
| Product Line: | EZTouch HMIs EZ9 |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Colors: | 65K Colors |
| Display Type: | TFT color |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 800 x 640 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZ9-T10C-E | Description | Inventory status |
| EZ7DT-T7C-E | EZTouch HMIs Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EZ7DT-T8C-E | EZAutomation EZTouch Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZ7DT-T8C-EH | EZAutomation EZTouch Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZ7DT-T10C-E | EZTouch HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZ7DT-T10C-EH | EZAutomation EZTouch Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZ7DT-T12C-E | EZAutomation EZTouch Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZ7DT-T12C-EH | EZAutomation EZTouch Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZ9-T10C-E | EZAutomation EZTouch Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZ12-T6C-E | EZAutomation EZTouch Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZ12-T7C-E | EZAutomation EZTouch Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZ12-T8C-E | EZ Automation EZTouch Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZ12-T10C-E | EZTouch HMIs Series Touch Panel Protective Film Replacement Repair | Available Now |
EZ9-T10C-E PDF Download:
FAQ:
Question: How to check EZ9-T10C-E firmware version?
Answer: 1. Simultaneously press the upper left corner and the bottom left corner of the screen to reach the language selection screen. Select the appropriate language.
Common misspellings:
EZ9-T1C-E
Z9-T10C-E
EZ9T-10C-E
EZ9-T1oC-E
EZ9-T10C--E
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service