EZD-T8C-FS EZD-T8C-FH EZD-T8C-FM EZD-T8C-FP Front Overlay Touch Pad

| categories | EZTouch HMIs Series |
|---|---|
| Model | EZD-T8C-FS EZD-T8C-FH EZD-T8C-FM EZD-T8C-FP |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZTouch HMIs Series |
| Supply | Protective Film Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:38:29 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | EZTouch Original |
| Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 8" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZD-T8C-FS EZD-T8C-FH EZD-T8C-FM EZD-T8C-FP | Description | Inventory status |
| EZD-T8C-FS | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZD-T8C-FS-RMC | EZTouch HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZD-T8C-S | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZD-T8C-SE | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZD-T10C-FS | EZ Automation EZTouch HMI Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZD-T10C-S | EZAutomation EZTouch HMI Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZD-T10C-SE | EZAutomation EZTouch HMI Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZD-T15C-FS | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZJ-S6C-FS | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZJ-T6C-FSE | EZTouch HMI Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
EZD-T8C-FS EZD-T8C-FH EZD-T8C-FM EZD-T8C-FP Front Overlay Touch Pad PDF Download:
FAQ:
Question: What is EZ Automation EZTouch HMIs EZD-T8C-FS EZD-T8C-FH EZD-T8C-FM EZD-T8C-FP Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Common misspellings:
EZD-T8C-FS
EZD-T8C-FH
EZD-T8C-FM
ED-T8C-FP
EZD-TC-FH
EZD-T8C-FP
EZDT-8C-FS
EZD-TBC-FS
EZZD-T8C-FS
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service