EZD-T10C-S EZD-T10C-FS Touch Panel Front Overlay Repair

| categories | EZTouch HMIs Series |
|---|---|
| Model | EZD-T10C-S EZD-T10C-FS |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZWindows CE Durapanel Series |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:38:30 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | White LED Strips |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | EZWindows CE Durapanel |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25 to 65 °C (-13 to 149 °F) |
| Touch Size: | 10.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZD-T10C-S EZD-T10C-FS | Description | Inventory status |
| EZD-T8C-FS | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZD-T8C-FS-RMC | EZTouch HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZD-T8C-S | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZD-T8C-SE | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZD-T10C-FS | EZ Automation EZTouch HMI Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZD-T10C-S | EZAutomation EZTouch HMI Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZD-T10C-SE | EZAutomation EZTouch HMI Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZD-T15C-FS | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZJ-S6C-FS | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZJ-T6C-FSE | EZTouch HMI Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
EZD-T10C-S EZD-T10C-FS Touch Panel Front Overlay Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to Change logging between USB and Micro SD?
Answer: There are two options to change how the data logging information is saved.
Question: What is EZ Automation EZD-T10C-S EZD-T10C-FS Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EZD-T10C-S
EZD-10C-S
EZD-T10C-FS
EZD-T1OC-S
EZDT-10C-FS
EZD-T110C-FS
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service