CQPK3D200S2P CQPK3D200S2P-A GQPK3D200S2P Front Overlay Touch Glass

| categories | QuickPanel jr. |
|---|---|
| Model | CQPK-3D200-S2P CQPK-3D200-S2P-A GQPK-3D200-S2P |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | GE Fanuc QuickPanel jr. Series |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:50:19 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | GE Fanuc |
| Display Version: | STN LCD |
| Product Line: | GE Fanuc QuickPanel jr. |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Backlight Life: | 15,000 - 20,000 hours |
| Display Size: | 5.7" (Diagonal) |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Input Voltage: | DC 20.4V to DC 27.6V |
| Touchscreen: | Resistiv |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| CQPK-3D200-S2P CQPK-3D200-S2P-A GQPK-3D200-S2P | Description | Inventory status |
| CQPK2D100L2P | GE FANUC QuickPanel Jr Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| CQPK3D200L2P | GE FANUC QuickPanel, Jr. Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| CQPK3D200L2P-A | GE FANUC QuickPanel Jr HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| CQPK3D200S2P | GE Fanuc QuickPanel Jr Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| CQPK3D200S2P-A | GE FANUC Quickpanel Jr Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| GQPK2D100L2P | GE Fanuc QuickPanel, Jr. Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GQPK3D200C2P | GE Fanuc QuickPanel Jr Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GQPK3D200L2P | GE FANUC Quickpanel Jr HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GQPK3D200S2P | GE FANUC QuickPanel Jr. Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| QPK2D100L2P | GE Fanuc QuickPanel Jr MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| QPK2D100L2P-A | GE Fanuc QuickPanel Jr. HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| QPK2D100L2P-B | GE Fanuc QuickPanel Jr Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| QPK2D100L2P-D | GE Fanuc QuickPanel, Jr. Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| QPK2D100L2P-E | GE Fanuc QuickPanel Jr HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| QPK2D100S2P | GE Fanuc QuickPanel Jr Front Overlay Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
CQPK3D200S2P CQPK3D200S2P-A GQPK3D200S2P Front Overlay Touch Glass PDF Download:
FAQ:
Question: Can I connect the CQPK-3D200-S2P CQPK-3D200-S2P-A GQPK-3D200-S2P Protective Film Touch Screen Glass QUICKPANEL Jr. to a PLC or other control devices from different manufacturers?
Answer: Yes, the CQPK-3D200-S2P CQPK-3D200-S2P-A GQPK-3D200-S2P Touch Digitizer Glass Front Overlay QUICKPANEL Jr. supports communication protocols such as Modbus and Ethernet/IP, allowing it to interface with a wide range of PLCs and control devices from different manufacturers.
Common misspellings:
CQPK3D200S2P
CQPK3D200S2P-A
GQPK3D20S2P
CQPK3D200S2-A
GQPK3D200S2P
CQPK3D200SP2
CQPK3Dz00S2P-A
GQPPK3D200S2P
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service