CQPM2D100L2P-A GQPM2D100L2P QPM2D100L2P-B Front Overlay Touch Glass

| categories | QuickPanel jr. |
|---|---|
| Model | CQPM2D100L2P-A GQPM2D100L2P QPM2D100L2P-B |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | GE Fanuc QuickPanel Mini Series |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:50:44 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | GE Fanuc |
| Display Version: | Monochrome LCD |
| Product Line: | GE Fanuc QuickPanel Mini |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Backlight Life: | 15,000 - 20,000 hours |
| Display Size: | 5.7" (Diagonal) |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Input Voltage: | DC 20.4V to DC 27.6V |
| Touchscreen: | Resistiv |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| CQPM2D100L2P-A GQPM2D100L2P QPM2D100L2P-B | Description | Inventory status |
| CQPM2D100L2P | GE FANUC QuickPanel Mini Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| CQPM2D100L2P-A | GE FANUC QuickPanel Mini Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| CQPM3D200B2P | GE FANUC QuickPanel Mini HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| CQPM3D200B2PA | GE Fanuc QuickPanel Mini Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GQPM2D100L2P | GE FANUC Quickpanel Mini Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| GQPM3D200B2P | GE Fanuc QuickPanel Mini Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GQPM3D200B2P-A | GE Fanuc QuickPanel Mini Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| QPM2D100L2P | GE FANUC Quickpanel Mini HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| QPM2D100L2P-B | GE FANUC QuickPanel Mini Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| QPM3D200B2P | GE Fanuc QuickPanel Mini MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| QPM3D200B2P-B | GE Fanuc QuickPanel Mini HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
CQPM2D100L2P-A GQPM2D100L2P QPM2D100L2P-B Front Overlay Touch Glass PDF Download:
FAQ:
Question: How do I update the firmware on the CQPM-2D100-L2P-A GQPM-2D100-L2P QPM-2D100-L2P-B Protective Film Touch Screen Glass QuickPanel Mini?
Answer: Firmware updates for the QuickPanel Mini can typically be performed by downloading the latest firmware version from the manufacturer's website and following the provided instructions for installation and update.
Common misspellings:
CQPM2D100L2P-A
GQPM2D100LP
QPM2D100L2P-B
CQPMD100L2P-A
GQPM2D100L2P
GQPM2D100LP2
QPM2D1ooL2P-B
CQPM2D100L2PP-A
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service