GE Fanuc CQPM3D200B2P GQPM3D200B2P GQPM3D200B2P-A Front Overlay Touch Membrane

| categories | QuickPanel jr. |
|---|---|
| Model | CQPM3D200B2P GQPM3D200B2P GQPM3D200B2P-A |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touchscreen Panel Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:50:48 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | GE Fanuc |
| Product Line: | GE Fanuc QuickPanel Mini |
| Input Voltage: | DC 20.4V to DC 27.6V |
| Touchscreen: | Resistiv |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Backlight Life: | 15,000 - 20,000 hours |
| Display Size: | 5.7" (Diagonal) |
| Display Type: | Monochrome Blue-LCD Mini |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| CQPM3D200B2P GQPM3D200B2P GQPM3D200B2P-A | Description | Inventory status |
| CQPM2D100L2P | GE FANUC QuickPanel Mini Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| CQPM2D100L2P-A | GE FANUC QuickPanel Mini Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| CQPM3D200B2P | GE FANUC QuickPanel Mini HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| CQPM3D200B2PA | GE Fanuc QuickPanel Mini Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GQPM2D100L2P | GE FANUC Quickpanel Mini Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| GQPM3D200B2P | GE Fanuc QuickPanel Mini Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GQPM3D200B2P-A | GE Fanuc QuickPanel Mini Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| QPM2D100L2P | GE FANUC Quickpanel Mini HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| QPM2D100L2P-B | GE FANUC QuickPanel Mini Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| QPM3D200B2P | GE Fanuc QuickPanel Mini MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| QPM3D200B2P-B | GE Fanuc QuickPanel Mini HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
GE Fanuc CQPM3D200B2P GQPM3D200B2P GQPM3D200B2P-A Front Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What are the size of GE Fanuc QuickPanel Mini Series CQPM3D200B2P GQPM3D200B2P GQPM3D200B2P-A Front Overlay Touch Screen Monitor?
Answer: CQPM-3D200-B2P GQPM-3D200-B2P GQPM-3D200-B2P-A HMI Touch Panel Protective Film are 6 inches.
Question: How do I transfer projects to the QuickPanel Mini?
Answer: Projects can be transferred to the QuickPanel Mini using a USB flash drive or through a network connection. The HMI supports file transfer protocols like FTP or by using the provided software tools.
Question: Is the QuickPanel Mini compatible with other industrial automation devices?
Answer: Yes, the QuickPanel Mini supports communication protocols such as Ethernet, serial communication, and Modbus, enabling seamless integration with a wide range of industrial automation devices, such as programmable logic controllers (PLCs) and distributed control systems (DCS).
Common misspellings:
CQPM3D200B2P
GQPM3D200B2P
GQPM3D20B2P-A
GQP3D200B2P
GQPM3D200B2P-A
CQMP3D200B2P
CQPM3D20082P
GQPM3D200B2PP
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service