GE Fanuc QPL21100C2P-C GQPL21100C2P QPL2D200C2P Front Overlay Touch Membrane

| categories | QuickPanel jr. |
|---|---|
| Model | QPL-21100-C2P-C GQPL-21100-C2P QPL-2D200-C2P |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touchscreen Panel Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:51:35 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | GE Fanuc |
| Product Line: | GE Fanuc QuickPanel |
| Input Voltage: | DC 20.4V to DC 27.6V |
| Touchscreen: | Resistiv |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Backlight Life: | 15,000 - 20,000 hours |
| Display Size: | 12.1" (Diagonal) |
| Display Type: | TFT color |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| QPL-21100-C2P-C GQPL-21100-C2P QPL-2D200-C2P | Description | Inventory status |
| GQPI31200C2P | GE FANUC QuickPanel Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GQPI31200E2P | GE FANUC QuickPanel Touch Panel Protective Film Replacement | Available Now |
| GQPI31200S2P | GE FANUC QuickPanel HMI Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GQPI3D200C2P | GE Fanuc QuickPanel Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GQPI3D200E2P | GE FANUC Quickpanel Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| GQPI3D200S2P | GE Fanuc QuickPanel Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GQPI3D200S2P-A | GE Fanuc QuickPanel Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GQPL21100C2P | GE FANUC Quickpanel HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GQPL2D100C2P | GE FANUC QuickPanel Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| OPI2D100L2P | GE Fanuc QuickPanel MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| OPI3D200S2P | GE Fanuc QuickPanel HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| QP121100S2P SER A | GE Fanuc QuickPanel Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| QP12D100L2P | GE Fanuc QuickPanel Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| QP12D100S2P | GE Fanuc QuickPanel HMI Protective Film Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| QP12D101S2P | GE Fanuc QuickPanel Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| QP131200C2P | GE FANUC Quickpanel Touch Membrane Front Overlay Replacement | Available Now |
GE Fanuc QPL21100C2P-C GQPL21100C2P QPL2D200C2P Front Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What are the size of GE Fanuc QuickPanel Series QPL21100C2P-C GQPL21100C2P QPL2D200C2P Front Overlay Touch Screen Monitor?
Answer: QPL21100C2P-C GQPL21100C2P QPL2D200C2P HMI Touch Panel Protective Film are 12.1 inches.
Question: Is the QuickPanel HMI suitable for harsh industrial environments?
Answer: Yes, the QuickPanel QPL-21100-C2P-C GQPL-21100-C2P QPL-2D200-C2P HMI Touch Glass Front Overlay HMI is designed to withstand harsh industrial environments. It features a rugged construction that can resist vibrations, temperature variations, and other environmental factors commonly encountered in industrial settings.
Question: How secure is the QPL21100C2P-C GQPL21100C2P QPL2D200C2P Protective Film Touch Digitizer Glass QuickPanel HMI?
Answer: The QuickPanel HMI incorporates robust security measures to protect sensitive data and prevent unauthorized access. It includes features such as user authentication, password protection, and secure communication protocols to ensure the confidentiality and integrity of critical information.
Common misspellings:
QPL21100C2P-C
GQPL21100C2P
QPL2D20C2P
GQPL21100CP
QPL2D200C2P
QPL211002CP-C
GQPL2ll00C2P
QPL2DD200C2P
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service