IDEC HG2G-5ST22TF-W Touch Monitor Overlay Film Repair

| categories | HG2G 5.7in Enhanced |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2G-5ST22TF-W |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Protective Film Touch Screen Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:01:52 |
Shipping
Specifications:
| Operating Humidity: | 10 to 90% RH |
| Operating Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Product Line: | HG2G 5.7in Enhanced |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Brand: | IDEC |
| Model Number: | HG2G-5ST22TF-W |
| Display Size: | 5.7" |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2G-5ST22TF-W | Description | Inventory status |
| HG2G-5TT22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG2G-5TT22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5TT22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2G-SB21TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21VF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2G-SB22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Protective Film Replacement | In Stock |
IDEC HG2G-5ST22TF-W Touch Monitor Overlay Film Repair PDF Download:
FAQ:
Question: Can I connect external devices to the HG2G-5ST22TF-W Machine?
Answer: Yes, the HG2G-5ST22TF-W HMIs typically offer various communication ports, such as Ethernet, USB, RS232, or RS485. These ports allow you to connect external devices, such as PLCs, sensors, or other control equipment, for data exchange and system integration.
Question: How do I calibrate the touch screen on the HG2G-5ST22TF-W HMI?
Answer: To calibrate the touch panel of HG2G-5ST22TF-W, go to the calibration settings in the HMI menu. Follow the on-screen instructions to touch specific calibration points accurately. This process ensures accurate touch input across the screen.
Common misspellings:
G2G-5ST22TF-W
HG2G-5ST22TFW
HG2G--5ST22TF-W
HG2-G5ST22TF-W
HG2G-5ST22TFW-
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service