IDEC HG2G-SB21VF-W Touch Display Overlay Film Repair

| categories | HG2G 5.7in Enhanced |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2G-SB21VF-W |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Protective Film HMI Panel Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:02:42 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Storage Humidity: | 10 to 90% RH |
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Product Line: | HG2G 5.7in Enhanced |
| Model Number: | HG2G-SB21VF-W |
| Display Size: | 5.7" |
| Brand: | IDEC |
| Operating Temperature: | -20 ~ 60°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2G-SB21VF-W | Description | Inventory status |
| HG2G-5TT22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG2G-5TT22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5TT22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2G-SB21TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21VF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2G-SB22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Protective Film Replacement | In Stock |
IDEC HG2G-SB21VF-W Touch Display Overlay Film Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What are the accessories of IDEC HG2G-SB21VF-W Machine?
Answer:
Question: How to maintain HG2G-SB21VF-W machine?
Answer: To wipe off smears on the lens and screen surfaces of HG2G-SB21VF-W Terminal, use a soft cloth dampened with the following solvents. Use neutral detergent(squeeze the cloth tightly) or alcoholic solvents. Do not use solvents such as thinner, ammonia, strong acid and strong alkaline.
Common misspellings:
G2G-SB21VF-W
HG2GSB21VF-W
HG2G-S21VF-W
HG2G-SB21VF-
HG2G-SB221VF-W
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service