IDEC HG2G-SB21TF-W Touch Monitor Front Overlay Repair

| categories | HG2G 5.7in Enhanced |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2G-SB21TF-W |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Protective Film Touch Screen Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:02:33 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Operating Humidity: | 10 to 90% RH |
| Product Line: | HG2G 5.7in Enhanced |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Display Size: | 5.7" |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Protection Rating: | IP65 |
| Operating Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Display Type: | TFT Color LCD |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2G-SB21TF-W | Description | Inventory status |
| HG2G-5TT22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG2G-5TT22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5TT22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2G-SB21TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21VF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2G-SB22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Protective Film Replacement | In Stock |
IDEC HG2G-SB21TF-W Touch Monitor Front Overlay Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How can I create and modify screens on the HG2G-SB21TF-W HMI?
Answer: HG2G-SB21TF-W HMI usually comes with dedicated software for screen development. Install the software on your computer, and then use it to design and customize screens with elements like buttons, images, text, and data display. The software often offers intuitive drag-and-drop interfaces for easy screen creation and modification.
Question: How to install HG2G-SB21TF-W Terminal?
Answer:
Common misspellings:
HG2-SB21TF-W
HG2GG-SB21TF-W
HG2G-SSB21TF-W
HG2G-SB21TF-WW
HG2G-SB2T1F-W
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service