IDEC HG2G-5TN22TF-S HMI Screen Protective Film Repair

| categories | HG2G 5.7in Enhanced |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG2G-5TN22TF-S |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | HMI Panel Screen Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:02:11 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Brand: | IDEC |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Storage Humidity: | 10 to 90% RH |
| Display Size: | 5.7" |
| Model Number: | HG2G-5TN22TF-S |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Display Type: | Monochrome |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG2G-5TN22TF-S | Description | Inventory status |
| HG2G-5TT22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG2G-5TT22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5TT22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2G-SB21TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21VF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2G-SB22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Protective Film Replacement | In Stock |
IDEC HG2G-5TN22TF-S HMI Screen Protective Film Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What are the accessories of IDEC HG2G-5TN22TF-S Machine?
Answer:
Question: Can I connect external devices to the HG2G-5TN22TF-S HMI?
Answer: Yes, the HG2G-5TN22TF-S HMI typically offers various communication ports, such as Ethernet, USB, RS232, or RS485. These ports allow you to connect external devices, such as PLCs, sensors, or other control equipment, for data exchange and system integration.
Common misspellings:
G2G-5TN22TF-S
HG2G5TN22TF-S
HG2G-5TN22T-S
HG2G-55TN22TF-S
HG2G-5TN22T-FS
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service