IDEC HG1G-4VT22TF-S Protective Film Touch Panel Repair

| categories | Other IDEC Series |
|---|---|
| Brand | IDEC |
| Model | HG1G-4VT22TF-S |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touchscreen Panel Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 02:04:26 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Resolution: | 480 x 272 Pixels |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Brand: | IDEC |
| Colors: | 65,536 |
| Product Line: | Compact HG1G Series |
| Storage Temperature: | -20 ~ 70°C |
| Display Type: | TFT color |
| Model Number: | HG1G-4VT22TF-S |
| Operating Temperature: | -20 ~ 55°C |
| Display Size: | 4.3" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HG1G-4VT22TF-S | Description | Inventory status |
| HG2G-5TT22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Digitizer Overlay Film Replacement | In Stock |
| HG2G-5TT22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-5TT22TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HG2G-SB21TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touchscreen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21TF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Monitor Replacement | In Stock |
| HG2G-SB21VF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| HG2G-SB21VF-W | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| HG2G-SB22TF-B | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HG2G-SB22TF-S | IDEC HG2G 5.7in Enhanced Touch Screen Tablet Protective Film Replacement | In Stock |
IDEC HG1G-4VT22TF-S Protective Film Touch Panel Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to install HG1G-4VT22TF-S Touch Panel Terminal?
Answer:
Question: How to adjust HG1G-4VT22TF-S Touchscreen Glass Front Overlay?
Answer:
Common misspellings:
HG1-4VT22TF-S
HG1G-4VT22TFS
HG1GG-4VT22TF-S
HG1G4-VT22TF-S
HG1G-4VT22TFS-
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service