Koyo C-more Panels EA7-T6CL-S Protective Film Touch Glass

| categories | Koyo EA7 HMI Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | EA7-T6CL-S |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Koyo C-more EA7 Series |
| Supply | EA7-T6CL-S Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 02:06:23 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Model Number: | EA7-T6CL-S |
| Product Line: | Koyo C-more EA7 |
| Touch Size: | 6" |
| Brand: | KOYO |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EA7-T6CL-S | Description | Inventory status |
| EA7-S6C | KOYO Operator Panels EA7 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| EA7-S6C-R | Koyo C-more Panels EA7 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EA7-S6M | Koyo C-more Panels EA7 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EA7-S6M-R | KOYO Operator Panels EA7 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| EA7-S6M-R7 | Koyo C-more Panels EA7 Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EA7-S6M-RS | Koyo C-more Panels EA7 Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| EA7-S6M-S | Koyo C-more Panels EA7 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EA7-T6C | Koyo C-more Panels EA7 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EA7-T6CL | Koyo C-more Panels EA7 Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EA7-T6CL-R | Koyo C-more Panels EA7 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EA7-T6CL-RS | KOYO Panels EA7 Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EA7-T6CL-S | Koyo Operator Panels EA7 Series Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
Koyo C-more Panels EA7-T6CL-S Protective Film Touch Glass PDF Download:
Common misspellings:
EA7-T6CL-
EA7-TCL-S
E7A-T6CL-S
EA7-TbCL-S
EA7-T6CLL-S
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service