AMT P3008-02A 92-P3008-A2A Touch Digitizer Glass Repair

| categories | AMT281xx~AMT28999 |
|---|---|
| Model | AMT P3008-02A 92-P3008-A2A |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | AMT P3008-02A 92-P3008-A2A HMI Panel Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-03 22:52:15 |
Shipping
Specifications:
| Backlight: | LED Back Light |
| Brand: | VICPAS |
| Contact Resistance: | Typically less than 200 mΩ |
| Product Line: | ELO |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Cooling Method: | Natural air circulation |
| Display Type: | TFT/Momo/STN LCD |
| Environmental Protection: | IP65 or higher rating |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| AMT P3008-02A 92-P3008-A2A | Description | Inventory status |
| AMT P3007-A2A 92-P3007-02A | AMT P3007-A2A 92-P3007-02A Touch Screen Replacement Repair | In Stock |
| AMT P3008-02A 92-P3008-A2A | AMT P3008-02A 92-P3008-A2A Touch Panel Replacement | Available Now |
| AMT P3023-A2A 92-P3023-A2B | AMT P3023-A2A 92-P3023-A2B Touchscreen Replacement Repair | In Stock |
| AMT P3028-A20 92-P3028-A20 | AMT P3028-A20 92-P3028-A20 Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| AMT P3029-A20 92-P3029-A20 | AMT P3029-A20 92-P3029-A20 Touch Screen Panel Replacement | Available Now |
| UNIOP EK-06 EH-OP10 EK-06 6ZA1000-7 MKDG-06-0045 EK-06 | UNIOP EK-06 EH-OP10 EK-06 6ZA1000-7 MKDG-06-0045 EK-06 Keypad Membrane | In Stock |
| UNIOP BKDR-16-0045 BKDR160045 | Exor UNIOP BKDR-16-0045 BKDR160045 Switch Membrane | Available Now |
| 057C-5RB005 | 057C-5RB005 Touch Screen Repair | In Stock |
| AXIOMTEK G0T-3571T-512-R | AXIOMTEK G0T-3571T-512-R Touch Membrane Repair | Available Now |
| Ditch Witch Subsite 910 950 970 Transmitter | Ditch Witch Subsite 910 950 970 Transmitter Operator Panel Keypad Repair | Available Now |
| TP-A-08-MB01-D | TP-A-08-MB01-D Touch Digitizer Replacement | Available Now |
| AUTO MASKIN 305A 305B 305C 305D 305E 305F 305G | AUTO MASKIN 305A 305B 305C 305D 305E 305F 305G Operator Keyboard | In Stock |
| DCU305A R2TMC1000 TMC1000S | DCU305A R2TMC1000 TMC1000S Keyboard Membrane Replacement | Available Now |
| TCG121SVLQFPNN-GN01 | TCG121SVLQFPNN-GN01 LCD Display Screen Repair | In Stock |
| LSB-TE X3 LWE 031 A1016C-21 10296691 014454.AC LIEBHERR | LSB-TE X3 LWE 031 A1016C-21 10296691 014454.AC LIEBHERR Touch Screen Monitor | Available Now |
FAQ:
Question: Do you provide a warranty for your AMT P3008-02A 92-P3008-A2A Touch Digitizer Glass?
Answer: Yes, Kernfix offers a limited warranty of 3-12 months depending on the product category.
Question: When will my AMT P3008-02A 92-P3008-A2A MMI Touch Screen order be shipped?
Answer: We will ship the goods within 2 working days after receiving your payment.
Question: What if the AMT P3008-02A 92-P3008-A2A HMI Panel Glass is damaged during shipping?
Answer: Please take photos and contact us within 3 days. We will help arrange a replacement.
Question: What is the AMT P3008-02A 92-P3008-A2A Touch Screen Monitor price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
AMT
P3008-02A
92-P308-A2A
92-P3008-A2
P30080-2A
92-P3008-A2A
P3008-0ZA
92-P33008-A2A
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service