EL 103 ECO P/N: 3393-0101 P/N: 3393-0102 Protective Film Touch Screen Monitor

| categories | Panel PC EL Series |
|---|---|
| Brand | LENZE |
| Model | EL 103 ECO P/N: 3393-0101 EL 103 ECO P/N: 3393-010 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | MMI Touch Screen Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 02:01:10 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | EL 103 ECO |
| Product Line: | Lenze EL 100 Series |
| Touchscreen: | Resistiv |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Power Consumption: | 15 W at 24 VDC |
| Display Size: | 8.9 cm |
| Display Type: | Graphical |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Operation Temp.: | 0 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EL 103 ECO P/N: 3393-0101 EL 103 ECO P/N: 3393-010 | Description | Inventory status |
| EL 103 ECO | LENZE EL 100 Series Touch Screen Glass Protective Film Replacement | In Stock |
| EL 103 ECO P/N: 3393-0101 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| EL 103 ECO P/N: 3393-0102 | LENZE EL 100 Series Protective Film Touch Panel Repair | In Stock |
| EL 103 ECO plc P/N: 3391-11 | LENZE EL 100 Series HMI Touch Glass Front Overlay Replacement | Available Now |
| EL 103 ECO PLC P/N: 3393-0101 | LENZE EL 100 Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| EL 105 | LENZE EL 100 Series HMI Protective Film Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EL 105 CAN P/N: 3251-0002 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Glass Replacement Repair | In Stock |
| EL 105 MPI | LENZE EL 100 Series Touch Digitizer Glass Protective Film | Available Now |
| EL 105 PLC | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| EL 105C Monforts 3251-0003 | LENZE EL 100 Series Protective Film Touch Screen Monitor | In Stock |
| EL 105C P/N: 3251-11 | LENZE EL 100 Series MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| EL 105m CAN | LENZE EL 100 Series HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| EL 105m Monforts P/N:3251-0003 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EL 105m Monforts P/N:3269-0001 | LENZE EL 100 Series Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| EL 105m MPI | LENZE EL 100 Series Touch Screen Monitor Front Overlay Repair | In Stock |
EL 103 ECO P/N: 3393-0101 P/N: 3393-0102 Protective Film Touch Screen Monitor PDF Download:
FAQ:
Question: How to proceed EL 103 ECO P/N: 3393-0101 EL 103 ECO P/N: 3393-0102 battery replacement?
Answer: 1. Remove all connected cables and the SD card.
Question: What is the EL 103 ECO P/N: 3393-0101 EL 103 ECO P/N: 3393-0102 Lenze HMI parts HMI Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EL
103
ECO
P/N
3393-0101
10
3393-0102
3393-101
P/:N
33q3-0101
PP/N
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service