EL 105m P/N: 3250-11 EL 105 CAN P/N: 3251-0002 EL 105m CAN Touch Panel Protective Film

| categories | Panel PC EL Series |
|---|---|
| Brand | LENZE |
| Model | EL 105 CAN P/N: 3251-0002 EL 105m CAN |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | EL 105m P/N: 3250-11 Front Overlay Touch Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 02:01:17 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | EL 105 CAN EL 105m CAN |
| Product Line: | Lenze EL 100 Series |
| Touchscreen: | Resistiv |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Power Consumption: | 15 W at 24 VDC |
| Display Size: | 14.5 cm |
| Display Type: | Graphical |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Operation Temp.: | 0 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EL 105 CAN P/N: 3251-0002 EL 105m CAN | Description | Inventory status |
| EL 103 ECO | LENZE EL 100 Series Touch Screen Glass Protective Film Replacement | In Stock |
| EL 103 ECO P/N: 3393-0101 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| EL 103 ECO P/N: 3393-0102 | LENZE EL 100 Series Protective Film Touch Panel Repair | In Stock |
| EL 103 ECO plc P/N: 3391-11 | LENZE EL 100 Series HMI Touch Glass Front Overlay Replacement | Available Now |
| EL 103 ECO PLC P/N: 3393-0101 | LENZE EL 100 Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| EL 105 | LENZE EL 100 Series HMI Protective Film Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EL 105 CAN P/N: 3251-0002 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Glass Replacement Repair | In Stock |
| EL 105 MPI | LENZE EL 100 Series Touch Digitizer Glass Protective Film | Available Now |
| EL 105 PLC | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| EL 105C Monforts 3251-0003 | LENZE EL 100 Series Protective Film Touch Screen Monitor | In Stock |
| EL 105C P/N: 3251-11 | LENZE EL 100 Series MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| EL 105m CAN | LENZE EL 100 Series HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| EL 105m Monforts P/N:3251-0003 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EL 105m Monforts P/N:3269-0001 | LENZE EL 100 Series Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| EL 105m MPI | LENZE EL 100 Series Touch Screen Monitor Front Overlay Repair | In Stock |
EL 105m P/N: 3250-11 EL 105 CAN P/N: 3251-0002 EL 105m CAN Touch Panel Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the EL 105m P/N: 3250-11 EL 105 CAN P/N: 3251-0002 EL 105m CAN Lenze HMI parts HMI Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How can I configure user access and security settings on my Lenze EL100 series HMI?
Answer: You can configure user access and security settings on your Lenze EL100 series HMI to control user permissions, password protection, and other security measures. You can set up different user accounts with different access levels or permissions, and assign passwords or access codes to protect sensitive information or functions. You can also configure security features such as screen lock, session timeout, or event logging. Refer to the user manual or online resources for your specific EL100 series HMI model for detailed instructions on how to configure user access and security settings.
Common misspellings:
EL
105m
P/N
3250-11
105
CAN
3251-0002
321-0002
ACN
3Z51-0002
3251-00002
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service