EL 108 KSTG P/N:3150-1807 EL 108 KSTG P/N:3150-1811 EL 108 KSTG P/N:3150-1812 Touch Panel Protective Film

| categories | Panel PC EL Series |
|---|---|
| Brand | LENZE |
| Model | EL 108 KSTG P/N:3150-1812 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Front Overlay MMI Touch Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 02:01:41 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | EL 108 KSTG |
| Product Line: | Lenze EL 100 Series |
| Touchscreen: | Resistiv |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Power Consumption: | 15 W at 24 VDC |
| Display Size: | 20.3 cm |
| Display Type: | Graphical |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Operation Temp.: | 0 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EL 108 KSTG P/N:3150-1812 | Description | Inventory status |
| EL 108 MPI | LENZE EL 100 Series Touch Screen Glass Protective Film Replacement | In Stock |
| EL 108 PLC | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| EL 108 STD 3150-1108 | LENZE EL 100 Series Protective Film Touch Panel Repair | In Stock |
| EL 108 STD P/N:3150-1113 | LENZE EL 100 Series HMI Touch Glass Front Overlay Replacement | Available Now |
| EL 110 | LENZE EL 100 Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| EL 110 CAN | LENZE EL 100 Series HMI Protective Film Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EL 110 MPI | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Glass Replacement Repair | In Stock |
| EL 110 PLC | LENZE EL 100 Series Touch Digitizer Glass Protective Film | Available Now |
| EL 110 PLC P/N:3354-11 | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| EL 110s | LENZE EL 100 Series Protective Film Touch Screen Monitor | In Stock |
| EL 110s CAN | LENZE EL 100 Series MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| EL 110s MPI | LENZE EL 100 Series HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| EL 110s PLC | LENZE EL 100 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EL 110S PLC 3355-11 | LENZE EL 100 Series Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| EL-106 N MPI P/N: 3262-0001 | LENZE EL 100 Series Touch Screen Monitor Front Overlay Repair | In Stock |
EL 108 KSTG P/N:3150-1807 EL 108 KSTG P/N:3150-1811 EL 108 KSTG P/N:3150-1812 Touch Panel Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the EL 108 KSTG P/N:3150-1807 EL 108 KSTG P/N:3150-1811 EL 108 KSTG P/N:3150-1812 Lenze HMI parts HMI Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How can I configure user access and security settings on my Lenze EL100 series HMI?
Answer: You can configure user access and security settings on your Lenze EL100 series HMI to control user permissions, password protection, and other security measures. You can set up different user accounts with different access levels or permissions, and assign passwords or access codes to protect sensitive information or functions. You can also configure security features such as screen lock, session timeout, or event logging. Refer to the user manual or online resources for your specific EL100 series HMI model for detailed instructions on how to configure user access and security settings.
Common misspellings:
EL
108
KSTG
P/N:3150-1807
P/N:3150-1811
P/N:150-1812
/N:3150-1811
P/N:3150-1812
SKTG
10B
KSTGG
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service