EPM-H606 Lenze EPM Touch Panel Front Overlay Replacement

| categories | Other Lenze Series |
|---|---|
| Brand | LENZE |
| Model | EPM-H606 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | EPM-H606 Touchscreen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 02:04:38 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | EPM-H606 |
| Product Line: | Lenze EPM |
| Resolution: | 320 × 240 Pixels |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Visible Size: | 115.2 × 86.4 mm |
| Display Type: | LCD 4 blue tones STN |
| DC Supply Voltage: | 24 (+18 … 32) |
| Storage Temp.: | -20℃~+60℃ |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Operation Temp.: | 0 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EPM-H606 | Description | Inventory status |
| EPM-H310 | LENZE EPM Series Membrane Keyboard Keypad Replacement | In Stock |
| EPM-H312 | LENZE EPM Series Keyboard Membrane Repair | Available Now |
| EPM-H315 | LENZE EPM Series Operator Panel Keypad Repair | In Stock |
| EPM-H410 | LENZE EPM Series Membrane Keypad Switch Replacement | Available Now |
| EPM-H502 | LENZE EPM Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| EPM-H505 | LENZE EPM Series HMI Protective Film Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EPM-H507 | LENZE EPM Series Front Overlay Touch Glass Replacement Repair | In Stock |
| EPM-H510 | LENZE EPM Series Touch Digitizer Glass Protective Film | Available Now |
| EPM-H515 | LENZE EPM Series Switch Membrane Replacement | Available Now |
| EPM-H520 | LENZE EPM Series Protective Film Touch Screen Monitor | In Stock |
| EPM-H521 | LENZE EPM Series MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| EPM-H605 | LENZE EPM Series HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| EPM-H606 | LENZE EPM Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
EPM-H606 Lenze EPM Touch Panel Front Overlay Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: How to replace EPM-H606 battery?
Answer: 1. Lift clip C ( and take out the battery D)
Question: How to close EPM-H606 housing cover?
Answer: 1. Put housing cover back, and tighten screws A
Common misspellings:
EPM-H66
EP-H606
EPMH-606
EPM-H6O6
EEPM-H606
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service