GT25F-08ESGS Touch Screen Protective Film Repair

| categories | GOT2000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT25F-08ESGS |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT2000 GT25 Open Frame series |
| Supply | GT25F-08ESGS HMI Panel Glass Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:07:41 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT25F-08ESGS |
| Display Device: | Color TFT |
| Screen diagonal: | 8.4 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT25 Open Frame Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 * 480 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT25F-08ESGS | Description | Inventory status |
| GT2512F-STNA | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| GT2512F-STND | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT2000 GT25 | Available Now |
| GT2512-STBA | Mitsubishi GT25 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2512-STBA-GF | Mitsubishi GOT2000 GT25 Touch Protective Film | In Stock |
| GT2512-STBD | Mitsubishi GT25 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT2512-STBD-GF | HMI Panel Glass Overlay GOT2000 GT25 Repair | Available Now |
| GT2512-WXTBD | Mitsubishi GOT2000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT2512-WXTSD | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| GT25F-08ESGS | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT2000 GT25 | Available Now |
| GT25F-12ESGS | Mitsubishi GOT2000 GT25 Touch Protective Film | In Stock |
GT25F-08ESGS Touch Screen Protective Film Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the size of GT25F-08ESGS Touch Screen Panel Glass
Answer: The Mitsubishi GOT2000 GT25 Open Frame GT25F-08ESGS touch panel is 8.4-inch.
Question: What is the GT25F-08ESGS GOT2000 GT25 Open Frame touchscreen HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GT25F-0ESGS
G25F-08ESGS
GT25F-o8ESGS
GT25F-08SEGS
GT25FF-08ESGS
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service