Mitsubishi GT1175-VTBA Touch Screen Protective Film

| categories | GOT1000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT1175-VTBA |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT1000 GT11 series |
| Supply | GT1175-VTBA HMI Panel Glass Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:09:22 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT1175-VTBA |
| Display Device: | STN monochrome (black/white) LCD |
| Screen diagonal: | 10.4 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT11 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 × 480 Pixels |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT1175-VTBA | Description | Inventory status |
| GT1175-VBDA-C | Mitsubishi GOT1000 GT11 Touch Protective Film | In Stock |
| GT1175-VNBA | Mitsubishi GT11 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT1175-VNBA-C | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT11 Repair | Available Now |
| GT1175-VTBA | Mitsubishi GOT1000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
Mitsubishi GT1175-VTBA Touch Screen Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the size of GT1175-VTBA Touch Screen Panel Glass?
Answer: The Mitsubishi GOT1000 GT11 GT1175-VTBA touch panel is 10.4-inch.
Question: How to installing and removing procedures of the GOT1000 GT1175-VTBA CF card?
Answer: Install/remove the CF card with the power supply of GOT is OFF or CF card access switch is "OFF".
Common misspellings:
GT1175-TBA
GT175-VTBA
GT1157-VTBA
GTll75-VTBA
GT11755-VTBA
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service