F920GOT-BBD5-K-E GOT900 Membrane Keyboard Keypad

| categories | GOT-F900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | F920GOT-BBD5-K-E |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-F900 F920GOT-K series |
| Supply | F920GOT-BBD5-K-E Membrane Keypad Switch |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:09:48 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | F920GOT-BBD5-K-E |
| Display Device: | STN monochrome LCD |
| Screen diagonal: | 3 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi F920GOT-K Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 240 x 80 dot |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| F920GOT-BBD5-K-E | Description | Inventory status |
| F920GOT-BBD5-K | Mitsubishi GOT-F900 Membrane Keyboard Keypad Repair | In Stock |
| F920GOT-BBD5-K-C | Membrane Keyboard Mitsubishi GOT900 F920GOT-K | Available Now |
| F920GOT-BBD5-K-E | Mitsubishi F920GOT-K Membrane Keypad Switch | In Stock |
| F920GOT-BBD-K | Mitsubishi F920GOT-K Operator Panel Keypad Repair | In Stock |
| F920GOT-BBD-K-C | Mitsubishi F920GOT-K Keyboard Membrane Replacement | In Stock |
| F920GOT-BBD-K-E | Keypad Membrane GOT-F900 F920GOT-K Replacement | Available Now |
F920GOT-BBD5-K-E GOT900 Membrane Keyboard Keypad PDF Download:
FAQ:
Question: What is the size of F920GOT-BBD5-K-E Operator Keyboard?
Answer: The Mitsubishi GOT-F900 F920GOT-K F920GOT-BBD5-K-E Operator Keyboard is 3-inch.
Question: How to replace the backlight of Mitsubishi GOT-F900 F920GOT-BBD5-K-E Terminal?
Answer: Replace the backlight (spare part) using the following procedure.
Common misspellings:
F920GOT-BBD5--E
F920GOT-BD5-K-E
F92G0OT-BBD5-K-E
F920GOT-8BD5-K-E
F920GOT-BBD5-K--E
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service