F920GOT-BBD-K-C GOT900 Membrane Keypad Switch Repair

| categories | GOT-F900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | F920GOT-BBD-K-C |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-F900 F920GOT-K series |
| Supply | F920GOT-BBD-K-C Operator Panel Keypad |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:09:57 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | F920GOT-BBD-K-C |
| Display Device: | STN monochrome LCD |
| Screen diagonal: | 3 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi F920GOT-K Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 240 x 80 dot |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| F920GOT-BBD-K-C | Description | Inventory status |
| F920GOT-BBD5-K | Mitsubishi GOT-F900 Membrane Keyboard Keypad Repair | In Stock |
| F920GOT-BBD5-K-C | Membrane Keyboard Mitsubishi GOT900 F920GOT-K | Available Now |
| F920GOT-BBD5-K-E | Mitsubishi F920GOT-K Membrane Keypad Switch | In Stock |
| F920GOT-BBD-K | Mitsubishi F920GOT-K Operator Panel Keypad Repair | In Stock |
| F920GOT-BBD-K-C | Mitsubishi F920GOT-K Keyboard Membrane Replacement | In Stock |
| F920GOT-BBD-K-E | Keypad Membrane GOT-F900 F920GOT-K Replacement | Available Now |
F920GOT-BBD-K-C GOT900 Membrane Keypad Switch Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the F920GOT-BBD-K-C GOT-F900 F920GOT-K Membrane Keyboard Keypad HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the Battery Replacement Procedure of Mitsubishi GOT-F900 F920GOT-BBD-K-C?
Answer: When the battery voltage drop detection device turns ON, immediately replace the battery using the following replacement procedure.
Common misspellings:
F920GOT-BBD--C
F920GO-BBD-K-C
F920GOT-BDB-K-C
F92OGOT-BBD-K-C
F920GOT-BBD-KK-C
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service