F940WGOT-TWD Front Overlay Touch Membrane Repair

| categories | GOT-F900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | F940WGOT-TWD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-F900 F940WGOT series |
| Supply | F940WGOT-TWD Touch Front Overlay Repair Kit |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:11:05 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | F940WGOT-TWD |
| Display Device: | TFT Color LCD |
| Screen diagonal: | 6.5 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi F940WGOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 480 x 234 dot |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| F940WGOT-TWD | Description | Inventory status |
| F940WGOT-TWD | Mitsubishi GOT-F900 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| F940WGOT-TWD-C | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT900 F940WGOT | Available Now |
| F940WGOT-TWD-E | Mitsubishi F940WGOT Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
F940WGOT-TWD Front Overlay Touch Membrane Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the F940WGOT-TWD GOT-F900 F940WGOT touchscreen HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the Battery Replacement Procedure of Mitsubishi GOT-F900 F940WGOT-TWD?
Answer: When the battery voltage drop detection device turns ON, immediately replace the battery using the following replacement procedure.
Common misspellings:
F940WGOT-TD
F940WGT-TWD
F940WGOT-WTD
F94OWGOT-TWD
F940WGOT--TWD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service