Mitsubishi F940WGOT-TWD-C Touch Panel Front Overlay

| categories | GOT-F900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | F940WGOT-TWD-C |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-F900 F943 Handy GOT series |
| Supply | F940WGOT-TWD-C Touch Panel Front Overlay Repair |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:11:07 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | F940WGOT-TWD-C |
| Display Device: | TFT-type full dot matrix LCD |
| Screen diagonal: | 6.5 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi F943 Handy GOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 240 x 80 dot |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| F940WGOT-TWD-C | Description | Inventory status |
| F940WGOT-TWD | Mitsubishi GOT-F900 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| F940WGOT-TWD-C | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT900 F940WGOT | Available Now |
| F940WGOT-TWD-E | Mitsubishi F940WGOT Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
Mitsubishi F940WGOT-TWD-C Touch Panel Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the installation procedure of GOT-F900 F940WGOT-TWD-C?
Answer: The GOT-F900 F940WGOT-TWD-C mounting procedure is as follows.
Question: What is the F940WGOT-TWD-C GOT-F900 F943 Handy GOT protective film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the dimension of F940WGOT-TWD-C Mitsubishi GOT-F900 F943 Handy GOT HMI Panel Glass?
Answer: The dimension of F940WGOT-TWD-C Mitsubishi GOT-F900 F943 Handy GOT HMI is 6.5 inch.
Common misspellings:
F940WGOT-TD-C
F94WGOT-TWD-C
F940WGOT-WTD-C
F94oWGOT-TWD-C
F940WGOT-TWD-CC
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service