F943GOT-SBD-RH Front Overlay Touch Membrane Repair

| categories | GOT-F900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | F943GOT-SBD-RH |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-F900 F943 Handy GOT series |
| Supply | F943GOT-SBD-RH Touch Front Overlay Repair Kit |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:11:30 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | F943GOT-SBD-RH |
| Display Device: | STN color LCD |
| Screen diagonal: | 5.7 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi F943 Handy GOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 320 x 240 dot |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| F943GOT-SBD-RH | Description | Inventory status |
| F943GOT-E-LBD-RH-E | Mitsubishi GOT-F900 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| F943GOT-LBD-H | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT900 F943 Handy GOT | Available Now |
| F943GOT-LBD-H-E | Mitsubishi F943 Handy GOT Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| F943GOT-LBD-RH | Mitsubishi GOT900 F943 Handy GOT Touch Protective Film | In Stock |
| F943GOT-LBD-RH-E | Mitsubishi F943 Handy GOT Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| F943GOT-SBD-H | HMI Panel Glass Overlay GOT-F900 F943 Handy GOT Repair | Available Now |
| F943GOT-SBD-H-E | Mitsubishi GOT900 Front Overlay Touch Panel Glass Replacement | In Stock |
| F943GOT-SBD-RH | Mitsubishi GOT-F900 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| F943GOT-SBD-RH-E | HMI Panel Glass Overlay GOT900 F943 Handy GOT Repair | Available Now |
F943GOT-SBD-RH Front Overlay Touch Membrane Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the F943GOT-SBD-RH GOT-F900 F943 Handy GOT touchscreen HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the Battery Replacement Procedure of Mitsubishi GOT-F900 F943GOT-SBD-RH?
Answer: When the battery voltage drop detection device turns ON, immediately replace the battery using the following replacement procedure.
Common misspellings:
F943GOT-SBD-R
F943GO-SBD-RH
F943GOT-BSD-RH
F943G0T-SBD-RH
F943GOT-SBDD-RH
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service