A960GOT-EBA GOT-A900 Touch Screen Protective Film

| categories | GOT-A900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | A960GOT-EBA |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-A900 A960GOT series |
| Supply | A960GOT-EBA Panel Glass Front Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:13:35 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | A960GOT-EBA |
| Display Device: | EL |
| Screen diagonal: | 9 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi A960GOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 x 400 dots |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| A960GOT-EBA | Description | Inventory status |
| A960GOT-EBA | Mitsubishi A960GOT Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| A960GOT-EBA-EU | Mitsubishi GOT900 A960GOT Touch Protective Film | In Stock |
| A960GOT-EBD | Mitsubishi GOT-A900 Touch Panel Overlay Repair | Available Now |
A960GOT-EBA GOT-A900 Touch Screen Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the size of A960GOT-EBA Touch Screen Panel Glass?
Answer: The Mitsubishi GOT-A900 A960GOT A960GOT-EBA touch panel is 9-inch.
Question: How to installing and removing procedures of the GOT-A900 A960GOT-EBA CF card?
Answer: Install/remove the CF card with the power supply of GOT is OFF or CF card access switch is "OFF".
Common misspellings:
A960GOT-EB
A60GOT-EBA
A960GOT-EAB
A96oGOT-EBA
A960GOT-EEBA
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service