A960GOT-EBA-EU Front Overlay Touch Membrane Repair

| categories | GOT-A900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | A960GOT-EBA-EU |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-A900 A960GOT series |
| Supply | A960GOT-EBA-EU Touch Front Overlay Repair Kit |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:13:37 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | A960GOT-EBA-EU |
| Display Device: | EL |
| Screen diagonal: | 9 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi A960GOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 x 400 dots |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| A960GOT-EBA-EU | Description | Inventory status |
| A960GOT-EBA | Mitsubishi A960GOT Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| A960GOT-EBA-EU | Mitsubishi GOT900 A960GOT Touch Protective Film | In Stock |
| A960GOT-EBD | Mitsubishi GOT-A900 Touch Panel Overlay Repair | Available Now |
A960GOT-EBA-EU Front Overlay Touch Membrane Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the dimension of A960GOT-EBA-EU Mitsubishi GOT-A900 A960GOT series?
Answer: The dimension of A960GOT-EBA-EU Mitsubishi GOT-A900 A960GOT HMI is 9 inch, which is 220mm long and 147.5mm wide.
Question: What is the A960GOT-EBA-EU GOT-A900 A960GOT touchscreen HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the installing procedure of the A960GOT-EBA-EU multi-color display board?
Answer:
Common misspellings:
A960GOT-EBA-E
A960OT-EBA-EU
A960GOT-EAB-EU
A96OGOT-EBA-EU
A960GOT--EBA-EU
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service