A8GT-70GOT-EB A8GT-70GOT-EW A8GT-70GOT-SB Overlay Touch

| categories | GOT-A800 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | A8GT-70GOT-EB A8GT-70GOT-EW A8GT-70GOT-SB |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-A800 A870GOT series |
| Supply | A8GT-70GOT-EB/EW/SB Touch Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:14:37 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | A8GT-70GOT-EB/EW/SB |
| Display Device: | STN monochrome LCD |
| Screen diagonal: | 9 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi A870GOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 x 480 dot |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| A8GT-70GOT-EB A8GT-70GOT-EW A8GT-70GOT-SB | Description | Inventory status |
| A870GOT-EWS | Mitsubishi GOT-A800 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| A870GOT-SWS | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT800 A870GOT | Available Now |
| A870GOT-TWS | Mitsubishi A870GOT Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| A8GT-70GOT-EB | Mitsubishi GOT800 A870GOT Touch Protective Film | In Stock |
| A8GT-70GOT-EW | Mitsubishi A870GOT Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| A8GT-70GOT-SB | HMI Panel Glass Overlay GOT-A800 A870GOT Repair | Available Now |
| A8GT-70GOT-SW | Mitsubishi GOT800 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| A8GT-70GOT-TB | Mitsubishi GOT-A800 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| A8GT-70GOT-TW | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT800 A870GOT | Available Now |
A8GT-70GOT-EB A8GT-70GOT-EW A8GT-70GOT-SB Overlay Touch PDF Download:
FAQ:
Question: What is the A8GT-70GOT-EB GOT-A800 A870GOT touchscreen HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
A8GT-70GOT-W
A8GT-7GOT-EW
AG8T-70GOT-EW
A8GT-T0GOT-EW
A8GT-70GOT--EW
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service