GT02 AIGT0230B touch screen GT02 AIGT0232B touch panel repair

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Model | GT01R AIGT0230B AIGT0232B |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:26:14 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Panasonic |
| Resolution: | 128 (W) × 64 (H) dots |
| Backlight: | 3-color LED |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Product Line: | Panasonic GT01R |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Touch Size: | 3" |
| Part Number : | AIGT0230B AIGT0232B |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT01R AIGT0230B AIGT0232B | Description | Inventory status |
| AIGT0230B | Panasonic GT01R Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIGT0230B1 | Panasonic GT01R Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIGT0230H | Panasonic GT01R Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIGT0230H1 | Panasonic GT01R HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIGT0232B | Panasonic GT01R Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIGT0232B1 | Panasonic GT01R Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIGT0232H | Panasonic GT01R Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIGT0232H1 | Panasonic GT01R Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
GT02 AIGT0230B touch screen GT02 AIGT0232B touch panel repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is Panasonic GT01R AIGT0230B AIGT0232B Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Panasonic GT01R AIGT0230B AIGT0232B Installation Method
Answer: Secure the GT to the installation panel using the four fittings and four screws provided with the unit.
Common misspellings:
AIGT0230B
AGT0232B
AIG0230B
AIGT0232B
AIG0T232B
AIGT0Z30B
AIIGT0232B
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service