Panasonic GT01R AIGT0232H Touch Panel Protective Film

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Brand | PANASONIC |
| Model | AIGT0232H |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panasonic GT01R Series |
| Supply | GT01R AIGT0232H Touch Screen and Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:26:25 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Backlight: | 3-color LED |
| Brand: | Panasonic |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Part Number : | AIGT0232H |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Panasonic GT01R |
| Resolution: | 128 (W) × 64 (H) dots |
| Touch Size: | 3" |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| AIGT0232H | Description | Inventory status |
| AIGT0230B | Panasonic GT01R Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIGT0230B1 | Panasonic GT01R Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIGT0230H | Panasonic GT01R Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIGT0230H1 | Panasonic GT01R HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIGT0232B | Panasonic GT01R Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIGT0232B1 | Panasonic GT01R Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIGT0232H | Panasonic GT01R Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIGT0232H1 | Panasonic GT01R Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
Panasonic GT01R AIGT0232H Touch Panel Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: How to replace the Panasonic GT01R AIGT0232H front panel protective sheet?
Answer: Follow the steps below to replace the sheet:
Question: What is size of Panasonic GT01R AIGT0232H Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: The Panasonic GT01R AIGT0232H Front Overlay and Touchscreen Panel Glass is 3 inch.
Common misspellings:
AIGT032H
IGT0232H
AGIT0232H
AIGT023ZH
AIGT02332H
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service