Panasonic AIGT0232H1 GT01R Touch Glass Protective Film

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Brand | PANASONIC |
| Model | AIGT0232H1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panasonic GT01 Series |
| Supply | GT01R AIGT0232H1 Touch Screen and Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:26:27 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | 3-color LED |
| Brand: | Panasonic |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Panasonic GT01R |
| Resolution: | 128 (W) × 64 (H) dots |
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Part Number : | AIGT0232H1 |
| Power Supply: | 5 V DC |
| Touch Size: | 3" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| AIGT0232H1 | Description | Inventory status |
| AIGT0230B | Panasonic GT01R Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIGT0230B1 | Panasonic GT01R Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIGT0230H | Panasonic GT01R Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIGT0230H1 | Panasonic GT01R HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIGT0232B | Panasonic GT01R Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIGT0232B1 | Panasonic GT01R Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIGT0232H | Panasonic GT01R Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIGT0232H1 | Panasonic GT01R Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
Panasonic AIGT0232H1 GT01R Touch Glass Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What to DO If Panasonic GT01R AIGT0232H1 Touch Screen is blank?
Answer: 1) Power is not on.
Question: What to DO If Panasonic GT01R AIGT0232H1 Touch Screen Panel is dim?
Answer: 1) The power voltage may be low.
Common misspellings:
AIGT023H1
AGT0232H1
AIGT0322H1
AIGTo232H1
AIGT0232H11
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service